30 odpowiedzi

Sprawdź

Czy macie w swoich sypialniach wyłącznik do światła przy łóżku?

Szymon028 145 pkt dodane:

Jak wiadomo lenistwo każdemu się zdarza stąd też pytanie.

Czy sami posiadacie przy łóżku wyłącznik do światła czy wolicie rozprostować nogi tuż przed spaniem ?

Czy jako instalatorzy polecacie inwestorom takie rozwiązanie ? 

Jeśli tak jak na to reagują ? Podoba im się takie rozwiązanie czy raczej uważają to za zbędne ?

Ja jak tylko odkryłem, jak działa schodowy musiałem ułatwić sobie życie.

 • Jest to ciekawe i warte polecenia rozwiązanie dla osób, które lubią wygodę i w nocy nie lubią chodzić po ciemku lub mają z tym trudności. Załączą sobie światło przy wejściu do sypialni i zgaszą przy łóżku po położeniu się do niego.

  Ostatnio jest to już zauważyłem standardowe rozwiązanie w dobrych hotelach.

 • Cześć! Ja u siebie w domu zastosowałem odbiornik radiowy typu ROP-01 ZAMEL oraz dwa nadajniki klawiszowe typu RNK-02 - jeden przy drzwiach wejściowych, a drugi przy łóżku. Dlaczego tak? Ponieważ nie musiałem zmieniać niczego w mojej bardzo starej instalacji i od lat cieszę się komfortem sterowania radiowego :-) Jedyny minus to niestety konieczność zmiany baterii raz w roku.... 

 • Jeśli ma to być wygodne to jak najbardziej za.

 • Osobiście nie ale teraz nie a nowego domu w którym bym nie montował już. Ludzie po wycieczkach hotelowych wiedzą czego oczekują i ile razy kapeć leciał w kierunku włącznika... 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Wygoda przy sterowaniu oświetleniem jest bardzo ważna. To punkt przy którym najwięcej czasu spędzam z inwestorem omawiając możliwe rozwiązania.

  Kłopotliwe jest to, że klient często nie wie dokładnie jakie będzie to łóżko i dokładnie gdzie umieścić "przycisk" stąd duże zainteresowanie elementami Smart Home (np. Blebox lub Simon 54 GO). 

  Te rozwiązania pozwalają przy niewielkich kosztach uzyskać funkcjonalności:

      - sterowanie lokalne z klawiszy

      - sterowanie z dodatkowych klawiszy (zasilanie bateryjne, sieciowe lub 12-24V) lub pilotów (komunikacja pomiędzy "klawiszami" jest bezprzewodowa). 

      - sterowanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych (smartfon / tablet)

      - sterowanie przez przeglądarkę www (w lokalnej sieci)

      - sterowanie głosowe

      - sterowanie według harmonogramów czasowych lub wschodów i zachodów słońca

      - sterowanie za pomocą scen

   

  Podsumowując mogę zaproponować klientowi switchBox Light i już przy tym jednym elemencie za kilkadziesiąt złotych klient ma te wszystkie możliwości sterowania. Dalej inwestując niewielkie kwoty można to rozbudowywać. 

  P.S.

  @Adus o tym myślałeś?

 • Jak dla mnie w sypialni sprawdzają się najlepiej świece które robią odpowiedni nastrój :) No i zaleta nie trzeba żadnych łączników, a wada, smartfonem nie wyłączymy.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Oczywiście. Jest to podstawowy element :D Każdemu polecam przy nawet najdrobniejszym remoncie sypialni zrobienie sobie takiego przycisku. Już nawet nie chodzi o lenistwo a o wygodę. Teraz technologia nam to ułatwia i nie ma potrzeby nawet kucia ścian. 
  Najprostsze to co znam, to użycie klawisza bezprzewodowego z zamela (bardzo cienki), można przykręcić do ściany czy nawet przykleić gdzieś na ramę łóżka
  https://www.tim.pl/zestaw-sterowania-bezprzewodowego-rnk02-rop01-rzb-01-exf10000069

  Nieco bardziej inwazyjne to wykucie puszki pod łącznik i zastosowanie podobnych modułów. Tu już wybór jest szeroki. Od exta free, po suplę czy blebox. Zapewne jest jeszcze wiele innych rozwiązań. Np. YESLY ma też bezprzewodowe przyciski.

  Osobiście u siebie, po obu stron łóżka mam zastosowane łączniki podwójne schodowe. Jeden klawisz odpowiada za oświetlenie główne, drugi za kinkiet. Nad łóżkiem są dwa kinkiety i razem z żonką sterujemy sobie "własnymi" kinkietami. Ona ma dodatkowo zamontowany ściemniacz i zdecydowanie częściej świeci się światło z jej strony. Dlatego też u mnie jest pilocik z zamela który pozwala mi zgasić jej światło jeśli zaśnie a "nie zdąży" wyłączyć.

 • Ja aktualnie myślę na zrobieniem inteligentnej szafki nocnej. 

  Chcę zastosować simon 54 go na baterie :) ze względu na dużą możliwość i kombinację przycisków praktycznie będzie można z poziomu szafki zarządzać całym pomieszczeniem.

  Puki co rozmyślam nad zaplanowaniem działania takiej szafeczki, nie ukrywam że jak człowiek jest w łóżku to już ma turbo lenia :) i taka bezprzewodowa kontrola w zasięgu ręki może mieć wiele plusów jak i minusów :)

  W kwestii inteligentnych budynków @Piotr Bibik jest tu mistrzem więc na pewno coś fajnego nam powie :)

 • boss 155 pkt

  Duzo pytań ;)

  Ja mam, ale nie zaprogramowałem ich jeszcze, wiec nie działają. A jak wiadomo szewc bez butów chodzi. 

  Tak polecam to klientom, a raczej polecałem jak się zajmowałem domkami.
  Zawsze był pozytywny odzew, ale w 95% przypadków jest jeden problem. Inwestorzy nie wiedzą jak dokładnie będzie łóżko ustawione, jak szerokie będzie, czy jak wysokie będą szafeczki przy łożu. Wiec przeróbki, przesuwanie puszek to była codzienność.