Przeczytano 295 razy

Brak prądu w gniazdkach

Mam pytanie wczoraj rano zauważyłam że nie działa.mi dekoder, okazało się że w całym pokoju w gniazdkach nie ma prądu, dodatkowo w gniazdku na korytarzu oraz w 1 gniazdku w łazience, w pozostałych pomieszczeniach gniazdka działają. Jaki może być problem w całym mieszkaniu mam 17 gniazdek , 10 dziala bez problemu a w 7 nie mam prądu.

Odpowiedzi (2)

  • Cześć!

    Sugerowałbym zacząć od sprawdzenia bezpieczników lub wyłączników automatycznych w rozdzielni elektrycznej, aby upewnić się, że nie zostały one wyłączone lub nie spowodowały przeciążenia. Jeśli bezpieczniki są w porządku, to problem może wynikać z uszkodzonego kabla lub zwarcia w przewodach.

    Jeśli nie jesteś zaznajomiony z instalacją elektryczną, sugeruję wezwanie doświadczonego elektryka, który wykona dokładne badania i oceni stan instalacji. Pamiętaj, że praca z instalacją elektryczną może być niebezpieczna i wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

  • Powodów może być naprawdę dużo i można by na ten temat napisać laborat, ale to nie pomoże w rozwiązaniu problemu. Należy wezwać elektryka.

    Jeśli nie działa część gniazd (można przypuszczać że jakiś obwód) i domyślam się, że "bezpieczniki" są ok i nikt nic nie wiercił nie wbijał gwoździ itp, (czyli nie uszkodził fizycznie przewodu w ścianie) to prawdopodobnie kilka gniazd łączonych jest równolegle. Mógł się poluzować i upalić przewód powodując przerwę w obwodzie, ale taka sytuacja jest bardzo groźna i może doprowadzić do iskrzenia i pożaru. Może coś stało się w rozdzielnicy? A może po prostu ktoś wykręcił jedno gniazdko?

    A tak przy okazji, kiedy był ostatni raz robiony rzetelny przegląd instalacji elektrycznej? Kiedy elektryk rozkręcał każde gniazdko, łącznik, lampę?