Pozostałe

2026-01-13
Przeczytano 851 razy

Lasery dyskowe

Panowie, szukamy informacji o laserach dyskowych jako źródłach do naszych systemów. Jak oceniacie wydajność i żywotność takich źródeł w porównaniu do CO2? Pracujemy głównie z metalami, stal nierdze

2026-01-09
Przeczytano 639 razy

Projekt instalacji grzewczej do projektu nowego produktu

Poszukuję osoby/firmy do zaprojektowania dedykowanej instalacji grzewczej, wykona niezbędne obliczenia, dobierze komponenty lub określi ich specyfikację do produkcji, wesprze w certyfikacji CE/TUV

2026-01-08
Przeczytano 699 razy

Koszt elektryki w domu

Chciałbym tylko dowiedzieć się ile mniej więcej trzeba liczyć na elektrykę w domu 130m2 + garaż (170m2 łącznie) parterowy bez zadnych dużych funkcji smart, jedynie kamery, alarm, żaluzje. Normalna

2026-01-07
Przeczytano 723 razy

Przewód do zasilania LED

Dzień dobry, potrzebuję zakupić przewód do podłączenia oświetlenia LED 24V. Od dostawcy taśm led dostałem informację, żeby był to przewód 5-cio żyłowy o przekroju żyły co najmniej 1mm2. Czy są

2026-01-05
Przeczytano 750 razy

Sprawdzenie numeru smartfona

Korzystam ze stron do sprawdzania numerów ale zastanawiam się czy to bezpieczne. Czy podając tam numer nie narażam się na coś?

2026-01-06
Przeczytano 587 razy

Chcę zrobić mostkowanie ale nie wiem który sposób jest lepszy lub prawidłowy

Chcę zrobić mostkowanie jeden elektryk mi mówi żebym podłączył neutralny pod bolca i z bolca robić mostek na dziurę a drugi żeby zostawić neutral w dziurze i wtedy zrobić mostek do bolca i nie wiem

2026-01-04
Przeczytano 840 razy

Zmiana istniejącego kabla nN napowietrznego na ziemny o innym przebiegu

Działka zaznaczona na żółto ma przez środek poprowadzoną linię napowietrzną nN (linia czerwona) oraz dwa słupy. Pytanie brzmi czy istnieją jakieś możliwości by wpłynąć na dostawcę energii na zmianę

2026-01-05
Przeczytano 752 razy

Chcę zrobić mostkowanie ale mam grubszy kabel niż jest w gniazdku

Chcę zrobić mostkowanie ale mam trochę grubszy kabel niż jest w gniazdku czy można zrobić wtedy mostkowanie czy trzeba mieć przewód tej samej średnicy i czy jakieś ryzyko jest jak inny kabel

2025-12-15
Przeczytano 1 037 razy

Wiata garażowa

Planuję wiatę garażową 6x6m - czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

2026-01-02
Przeczytano 594 razy

ECONET 300 do kotła heiztechnik z automatyką R-control 890

Cześć, TIM odesłał mnie do tego forum. W swojej ofercie mają Econet 300 z w miarę fajną ceną, poniżej link. Czy ktoś się orientuje, czy ten moduł internetowy podejdzie do kotła Heiztechnik z automa