Przeczytano 382 razy

Z jakich elementów składa się automatyka przeciwpożarowa?

Z jakich elementów składa się automatyka przeciwpożarowa?

Odpowiedzi (4)

  • Br3xPL wymienił te elementy mi pozostaje jedynie zwrócic uwagę na to że obecnie systemy detekcji są coraz dokładniejsze a i nowocześniejsze. Coraz częściej zaczyna się stosować detektory wizyjne do wykrywania pożaru chociażby te które oferuje Bosch

  • Proste systemy ppoż. składają się z detektorów ognia, detektorów dymu, centrali sterującej oraz ze stałych urządzeń gaśniczych np. siatki rur ze środkiem gaśniczym wraz z dyszami wylotowymi. Systemy przeciwpożarowe można podzielić na cztery główne rodzaje, zależnie od stosowanego środka gaśniczego: systemy gaszenia wodą, systemy gaszenia mgłą wodną, systemy gaszenia pianą oraz gaszenie gazem.

  • Witam,

    jeśli potrzebujesz zrobić sobie dla siebie taki system, to centrala do sterowania, czujniki dymu, dysze do spryskiwaczy i elektrozawory.

    Jeśli natomiast potrzebne to w budynku handlowym czy też produkcyjnym, to sugeruję zgłościć się do projektanta owej instalacji.

  • To zależy od tego na jakim obiekcie ma być zamontowana, czy jest to budynek mieszkalny czy np urzyteczności publicznej