7 odpowiedzi

Sprawdź

Wspólnie zaplanujmy razem 2022r.

Redakcja dodane:

Drodzy Użytkownicy,

pięknie dziękujemy Wam za ostatni rok. Dziękujemy za Waszą aktywność, za to, że tak ochoczo dzielicie się wiedzą i pomagacie innym w unikaniu błędów w projektach. Cieszymy się, że udało nam się wspólnie zbudować społeczność, w której każdy znajdzie coś dla siebie, może liczyć na poradę ekspertów i rozwijać swoje umiejętności. Z przyjemnością obserwowaliśmy jak wspieraliście się nawzajem i niejednokrotnie inspirowaliście się wzajemnie w tworzeniu niekonwencjonalnych rozwiązań. Wygląda na to, że napięcie faktycznie nas łączy!

Dziękujemy za Waszą aktywność w konkursach, cieszymy się, że podejmowaliście stawiane przed Wami wyzwania i braliście aktywny udział w grywalizacji.

Korzystając z okazji chcemy Was zapytać, w jakich nowych konkursach chcielibyście brać udział?
Jaka rywalizacja sprawiłaby Wam przyjemność?
A może jest coś szczególnego, co widzielibyście jako nagrodę w nowych zmaganiach?

 • Nowy rok nowe problemy czasowe i jeszcze pogodowe. Nie możemy rozwinąć skrzydeł jeszcze ze względu na pogodę zewnętrzną choć mamy zajęcia wewnątrz obiektów również. Każdy z nas ma inne predyspozycje, cele i umiejętności w których czuje się lepiej, pewniej, sprawniej i w jakim kierunku się rozwija. Jak widać poświęcamy dość dużo czasu na forum w trakcie prac w biurach czy w domu międzyczasie odkładając naszą pracę standardową. Mamy podzielna uwagę i obdarowujemy swoim czasem i innych. Niejednokrotnie też jeden drugiemu musi w czymś dopiec aby jego "JA" było wyżej i pokazać miejsce w szeregu. Im większa i cenniejsza nagroda zejdzie na plan dalszy merytoryka tylko udowadnianie swoich racji do czegoś niekoniecznie słusznych. Tyle ilu jest ludzi tyle jest zdań nawet na ten sam punk widzenia. Pisząc coś o czymś nawet czytający może zinterpretować to inaczej niż przedstawiający je forumowicz i z tąd już są problemy "obrażania, burczenia, cynizmu". Nie podejrzewam też abyśmy tutaj jak wszyscy jesteśmy robimy coś na przekór, na złość, pod prąd i dla innych nieszczęścia. Mamy różne życiowe doświadczenia i też chcielibyśmy innych ustrzec przed podobnymi zdarzeniami czy problemami na przyszłość. Sami też chcieli byśmy aby inni nam w czymś kiedyś pomogli ( jak wszystko zawiedzie) bez obrażania się czy udowadniania jakimi to magistrami "doktoryzującymi się" są alfą i omegą.

  Co do nagrody pisałem kiedyś ale mamy nowy rok więc i edycja nowa bo starej propozycje nie udźwignęli dla instalatora, a nie jeden by z nas potrzebował coś tam dowieźdz na budowę na szybko tym ciężarówkiem po podwyżkach na stacjach paliw, a na prund chyba nie ma "jeszcze"...:

  Ram 1500 TRX 6x6: "Rycerz Wojny" - Dziennikarstwo samochodowe (periodismodelmotor.com)

 • Ja bym tu dodał coś co mi się nie podoba. Uważam, że jest za dużo tematów z pytaniami od klientów TIM. Oczywiście to wasze forum i wasz pomysł na nie, ale jak dla mnie to jest tego trochę za dużo.

  Swoją drogą to jestem zszokowany jak dużo takich zapytań dostajecie. Według mnie wygląda to tak, że ktoś prosi o dobranie czegoś bo mu się nie chce spojrzeć w katalogi. Drugi powód to chcą mieć na kogo zrzucić winę jeśli produkt będzie niekompatybilny z założeniami (przecież sprzedawca dobrał, to jak to może nie pasować, trzeba zwrócić za przesyłki i dostarczyć prawidłowy produkt). Oczywiście nie wszyscy ale jak tak patrzę na te tematy to odnoszę takie wrażenie.

  Nie wiem jak to wygląda marketingowo i wizerunkowo, ale bardziej widziałbym to jako zachęcenie klienta do założenia swojego tematu z pytaniem. Wtedy można go dopytać co miał na myśli, czego oczekuje i jakie są zamiary odnośnie zapytania. Czasem trudno jest pomóc, bo nie ma bezpośredniej konwersacji z pytającym co utrudnia podanie najlepszego rozwiązania, a zadane pytania czasem wymagają doprecyzowania. 

  Co do konkursów i nagród to przyszli mi do głowy takie coś:

  Jeśli miałoby być coś na wzór zeszłorocznej grywalizacji, to widzę to jako np kto zdobędzie najwięcej lajków eksperckich. Doceni to wtedy osoby, które może nie koniecznie piszą najwięcej komentarzy ale za to są sensowne i widać w nich jakość. 

  Fajny był konkurs z wago. Chodzi o sposób prowadzenia konkursu. Co tydzień jakieś pytanie, które porusza dyskusje (np o estetyce rozdzielnicy). Tutaj widziałbym pytania, które zmusza użytkowników do dłuższych i pełniejszych odpowiedzi, jak np był temat od @Piotr Bibik odnośnie prostego wytłumaczenia zwykłemu użytkownikowi instalacji elektrycznej czym grozi przerwanie przewodu N zasilającego rozdzielnicę (trzeba było wykazać się fachową wiedzą, ale przekazać ją prostym językiem).

  Uważam, że wypowiedzi użytkowników powinny iść w jakość a nie ilość. Chociaż ilość wypowiedzi zwiększa ruch na forum i zapewne jest lepsze pozycjonowanie, ale moim zdaniem lepiej jest mieć mniej odpowiedzi ale za to merytorycznych. I właśnie jeśli chodzi o konkursy to kierowałbym je w tą stronę. Aby wykazać się wiedzą, a nie ilością czasu spędzonego na forum. 

  Oczywiście jakieś konkursy prostsze, dla mniej fachowych użytkowników też by były w cenie aby przyciągnąć więcej osób które są aktywne. Moim zdaniem nagrody w takich konkursach powinny być mniej wartościowe niż w takich w których trzeba wykazać się fachową wiedzą. 

  Mój punkt wiedzenia pewnie nie jest idealny i zachęcam do dyskusji ;)

 • Moim skromnym zdaniem konkursy powinny wymagać jak do tej pory trochę kreatywności i własnego zaangażowania, fajnie by było aby rywalizacja motywowała do pokazania co się umie i co się wie. 

  Co do nagród narzędzia i mierniki przydadzą się każdemu, jakieś szkolenia też były by dobrym pomysłem na podniesienie swoich kwalifikacji a jednocześnie miało by wpływ na poziom wypowiedzi na forum- myślę że wiedzy i umiejętności nigdy za wiele. 

 • Witam !

  Jeśli chodzi o tematy warte upublicznienia i przedyskutowania w społeczności to od razu narzuca mi się wątek niejako dziś poruszony, chodzi o Kwalifikacje Zawodowe dla Elektryków. Jak, kiedy i dlaczego ? Wszyscy my tym zainteresowani, broniący zasad ich zdobywania i ceniący sobie własną wiedzę i praktykę niejednokrotnie musimy ustępować miejsca osobom zupełnie nie kwalifikującym się do wykonywania zawodu elektryka.

  Zadajmy więc pytanie dlaczego ? I po co uczymy się wiele lat, na bieżąco ? Skoro malarz, piekarz czy księgowa mogą uzyskać kwalifikacje równe z naszymi.

  Zapraszam do dyskusji.

  https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/witam-szukasz-uprawnien-sep

 • nie jestem dobry w te klocki ale coś odpowiem...

  myślę że zadania konkursowe powinny być w miarę proste i nie za bardzo czasochłonne

  nie hjestem fanem konkursów które są na zasadzie kto pierwszy odpowie ale zakładam że na takie nie wpadniecie