Przeczytano 2 034 razy

Wiercenue pod puszki ?

Witajcie, chciałem uzyskać waszej rady odnośnie puszek, musze kończyć po kimś instalacje, zastałem ułożone przewody przykryte płytą GK i tynkiem, nie ma puszek ani otworów, wystaja tylko przewody w punkt. Trzeba wywiercić i osadzić puszki, jak byście się do tego zabrali, żeby nie uszkodzić instalacji i sprawnie to zrobić?

Odpowiedzi (14)

 • Jesli w płycie GK wychodza tylko przewody to chcąc np miec gniazdko wymierzasz od podłogi 30cm, włacznik około 125cm , obok przewodów, bierzesz otwornice do wycinania otworów w GK i wiercisz. Montujesz specjalna puszkę pod płyte GK i gotowe.

 • U mnie była ekipa i puszki mi robiła wraz z gniazdek, u rodziców w domu puszki są osobna teraz podobno robią w gniazdach

 • Najpierw wziałbym puszkę i odrysował sobie ją na ścianie, potem lekko skuł tynk i nożykiem albo ''rekinem'' do regipsu wyciął płyte,nastepnie będziesz widział jak idzie kableb wiec lekko go odchylisz (jeżeli jest to możliwe) i można wiercić

 • Już kilkadziesiąt razy spotykałem się z Tym na budowach, mieszkaniach, Najlepszym rozwiazaniem jest podniesienie o 5 cm gniazd jesli nie chcesz wydawać pieniędzy na dodatkowe prace jak załatanie dziur po montażu puszek, jesli to nie jest problemem to trzeba obniżyć przewód i zrobić we właściwym miejscu otwory, potem wszystko wyrównać, położyć gładź i to wszystko.

  • @Damian1985:tylko już wiemy że nie starczy przewodu na podniesienie gniazdek, więc ze by poszły do góry trzeba wierci dodatkowe ślepe puszki na zlaczki wago i sztukowac kable. Nie wyobrażam sobie tej roboty przy każdym gniazdku. Ja bym jak pisal ktoś odgial przewód, i wyciął w tym miejscu w którym mają być.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Nie wiem czy to nie głupie co napiszę ale może kogoś zainspiruje do lepszego pomysłu: A może puszki moglyby być 6-7 cm wyżej? Jeśli to klientowi nie robi,  łatwiej byłoby wiercic, przełożyć kable wyżej do puszek i lecieć dalej

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Chyba nie masz wyjścia, wciśnij przewód do środka, nałuż koronkę do płyt gk i wierć dziurkę. Może nie wierć do końca tylko jakieś 3/4 płyty, reszte otworu wytnij nożem do tapet.