8 odpowiedzi

Sprawdź

Trawa na altanę

KU-609513b7014fd 0 pkt dodane:

Witam posiadam altanę a na dachu altany chce zasiać trawe. Jest folia zwykła, druga warstwa folia kubełkowa i ziemia około 7cm. Jaka będzie najlepsza trawa na dach lub co będzie lepsze zamiar trawy? 

 • LucasT 2 pkt

  Myślę, że nie jest źle z tymi warstwami, a 7 cm to już coś. 

  W sklepie pytalbym tylko o trawy rozkorzeniające się gęsto, wówczas korzenie nie idą w pion. Ważne jest też, żeby był opór z każdej strony w razie osuwania się ziemi po deszczu. 

  Jest też coś takiego jak zielone dachy, czyli różne trawy i mchy połączone w różnych kolorach. fajnie to wygląda, ale trzeba putac o ekspansywność, bo potrafi zająć drewnianą konstrujcję.

 • Br3xPL 75 pkt

  Poczytałem trochę o tym. I nie sądzisz, że to za mała bariera dla wody i korzeni. Jak przeczytałem to zalecają papy termozgrzewalnej, folii dachowej PVC lub membrany EPDM (jednowarstwowej, syntetycznej, gumowej membrany, elastycznej), mata ochronna i geowłóknina. Korzenie w przyszłośi mogą ci uszkodzić folię. Woda będzie przeciekać, a konstrukcja drewniana gnić. Więc warto pomyśleć o foli PVC lub włókninę ochronną o gęstości powyżej 300 g/m2. Wiem, jak jest i że zmiana projektu nie za bardzo wchodzi w grę, w końcu pozostało ci zasiać. Decyzja należy do ciebie, czas pokaże.  

   

  Masz tu linka do strony, ze zbiorem roślin jakich możesz użyć i filmu instruktażowego: https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/rosliny-na-zielone-dachy-ogrod-na-dachu-aa-oQZd-CfXb-vSUf.html