Przeczytano 832 razy

Sterowanie pompą obiegową

Witam! Chciałbym sterować pompą obiegową za pomocą czujników ruchu. Szukam rozwiązania tak, by czujnik uruchamiał pompę na wybrany czas. Ważne, by pompa nie uruchamiała się po takim działaniu przez np. 30 - 45 minut. Dopiero po tym czasie może pracować dalej. Jaki przekaźnik zastosować?

Odpowiedzi (6)

  • A te wszystkie technologie są fajne jak działają i sami naprawimy szybko i pilnie bo jak nie to wyjazd macie w wigilie lub sylwestra o 17-tej ... Im więcej tych bajerów tym częściej myjemy ręce w zimnej wodzie...!

  • Dzięki za bardzo szybką odpowiedź!

  • Jeśli masz czujkę wpiętą do centralki alrmowej to nie możesz pobawić się ustawieniami wejść i wyjść?
    Fakt że trzebe będzie zastosować przekaźnik do samego sterownaia pompą.

    Lub tak jak wspomniał EL-ROJ dobry będzie PCM-10  z ustawionym trybem H

  • Alternatywą do czujników ruchu, przekaźnika PCM-04 i PCM-10 jest zastosowanie programatora czasowego ustawianego poprzez WiFi typu ZCM-42. Programator umożliwia ustawianie godzin załączenia i wyłączenia pompy w trybie automatycznym. Dodatkowo można wyzwalać pracę pompy ręcznie, podając impulsy sterujące. Możliwe jest także uruchomienie pompy poprzez przeglądarke internetową.

  • Może się także sprawdzić przekaźnik PCM-10, do którego przesyłam filmik.

  • Cześć! Ja proponuję Ci zastosować parę przekaźników czasowych zamela PCM-04. Są fajne, bo bardzo uniwersalne. Układ, który zrealizuje to czego szukasz, będzie wyglądał tak jak na obrazku.