6 odpowiedzi

Sprawdź

Sterowanie pompą obiegową

Elektryk Łukasz 0 pkt dodane:

Witam! Chciałbym sterować pompą obiegową za pomocą czujników ruchu. Szukam rozwiązania tak, by czujnik uruchamiał pompę na wybrany czas. Ważne, by pompa nie uruchamiała się po takim działaniu przez np. 30 - 45 minut. Dopiero po tym czasie może pracować dalej. Jaki przekaźnik zastosować? 

 • A te wszystkie technologie są fajne jak działają i sami naprawimy szybko i pilnie bo jak nie to wyjazd macie w wigilie lub sylwestra o 17-tej ... Im więcej tych bajerów tym częściej myjemy ręce w zimnej wodzie...!

 • Dzięki za bardzo szybką odpowiedź!

 • Jeśli masz czujkę wpiętą do centralki alrmowej to nie możesz pobawić się ustawieniami wejść i wyjść?
  Fakt że trzebe będzie zastosować przekaźnik do samego sterownaia pompą.

  Lub tak jak wspomniał EL-ROJ dobry będzie PCM-10  z ustawionym trybem H

   

   

   

 • Alternatywą do czujników ruchu, przekaźnika PCM-04 i PCM-10 jest zastosowanie programatora czasowego ustawianego poprzez WiFi typu ZCM-42. Programator umożliwia ustawianie godzin załączenia i wyłączenia pompy w trybie automatycznym. Dodatkowo można wyzwalać pracę pompy ręcznie, podając impulsy sterujące. Możliwe jest także uruchomienie pompy poprzez przeglądarke internetową. 

 • Może się także sprawdzić przekaźnik PCM-10, do którego przesyłam filmik.

 • Cześć! Ja proponuję Ci zastosować parę przekaźników czasowych zamela PCM-04. Są fajne, bo bardzo uniwersalne. Układ, który zrealizuje to czego szukasz, będzie wyglądał tak jak na obrazku.