21 odpowiedzi

Sprawdź

Solarne czy energetyczne

KU-6047439518f49 0 pkt dodane:

Oświetlenie zewnętrze domu co lepsze lampy solarne czy energetyczne 

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  Dobrym pomysłem jest połączenie ze sobą lamp solarnych i tradycyjnych. Dzięki czemu możesz decydować zależnie od pory, czy potrzebujesz włączyć lampy, czy do oświetlenia wystarczą te solarneWeź pod uwagę że lampy solarne świecą tylko jak się nagezeją czyli njlepiej lato a jesien i zima bardzo mało świecą. Mając obie wersje w ogrodzie latem masz pięknie dzięki solarą a jesień i zima dzięki energi kablowej

   

 • Muzi77 29 pkt

  Wg mnie lepsze są oświetlenia LED zasilane z sieci . Oświetlenie solarne świeci dużo słabiej i zależne od naładowania przez energię słoneczną.

 • Inela -1 pkt

  Ja stawiam na lampy led-owe zewnętrzne zasilane z sieci. Na rynku jest zbyt wiele tanich badziewi, które po jednym sezonie padają. Co do ich bezpieczeństwa, to zostawia wiele do życzenia.

  Lampy solarne, zazwyczaj świecą słabiej, zależne od pogody i pory roku, nie ma co się oszukiwać tanie lampy nie zdają egzaminu.

 • Mikel98 0 pkt

  Jak dla mnie to najlepsze są te na kablu

 • ajotnet 92 pkt

  Technologia tak poszła do przodu że te solarne naprawdę juz daja radę, posiadaja też czujniki, nastawy ile godzin ma działać z jaka mocą itp. Kupując raz cieszymy się na pewno jakieś 2-3 lata przez 365 dni w roku. Może dłużej bo to zależne jeszcze od akumulatorów.

 • Katol -1 pkt

  Jak to mówią " co po kablu to po kablu". Najpewniejesze oświetlenie będzie wyprowadzone z sieci. Pozwoli to na łatwiejszy sposób sterowania, jakość zasilania będzie przez cały rok na tym samym poziomie, wachlasz urządzeń (lamp) jest znacznie większy. Wiadomo trzeba rzucić kabel no ale przy skali całej budowy troszkę więcej kabla to nie będzie wielki koszt. 

  Solar zaś, latem sprawdza się w miarę sprawnie, ale jesienią czy zimą ? już gorzej, baterie reagują na zmiany warunków atmosferycznych, same solery również, a co jeśli spadnie śnieg ? troszkę słabo jednak. Ponad to jak kolega pisze czas pracy oświetlenia zimą jest znacznie dłuższy aniżeli latem tak więc, moim zdaniem TAK dla kabli :D

 • Robert 0 pkt

  solarne to raczej akcentujące i ich sprawność spada zimą ( niska temperatura i długi okres pracy) czyli wtedy kiedy tak naprawdę potrzebujemy tego światła najwięcej

  oświetlenie zewnętrzne podłączone do sieci daje o wiele więcej możliwości np :

  -  indywidualny dobor mocy źródła 

  - sterowanie oświetleniem

  a wpołączeniu z instalacją fotovoltaiczną nie trzeba przejmować się zużyciem energii i popuścić wodze fantazji przy projektowaniu i realizacji oświetlanego terenu.

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Zależy kto co woli tak naprawdę, solarne fajna sprawa ale jeśli jest ciepło i maja jak się naładować trzeba tez pamiętać o zmienię baterii. Energetyczne widomo prad pobiera i trzeba pamiętać o włączeniu