20 odpowiedzi

Sprawdź

Solarne czy energetyczne

Dziubek 241 pkt dodane:

Oświetlenie zewnętrze domu co lepsze lampy solarne czy energetyczne 

 • Muzi77 33 pkt

  Wg mnie lepsze są oświetlenia LED zasilane z sieci . Oświetlenie solarne świeci dużo słabiej i zależne od naładowania przez energię słoneczną.

 • Inela 216 pkt

  Ja stawiam na lampy led-owe zewnętrzne zasilane z sieci. Na rynku jest zbyt wiele tanich badziewi, które po jednym sezonie padają. Co do ich bezpieczeństwa, to zostawia wiele do życzenia.

  Lampy solarne, zazwyczaj świecą słabiej, zależne od pogody i pory roku, nie ma co się oszukiwać tanie lampy nie zdają egzaminu.

 • Mikel98 553 pkt

  Jak dla mnie to najlepsze są te na kablu

 • ajotnet 327 pkt

  Technologia tak poszła do przodu że te solarne naprawdę juz daja radę, posiadaja też czujniki, nastawy ile godzin ma działać z jaka mocą itp. Kupując raz cieszymy się na pewno jakieś 2-3 lata przez 365 dni w roku. Może dłużej bo to zależne jeszcze od akumulatorów.

 • Katol 345 pkt

  Jak to mówią " co po kablu to po kablu". Najpewniejesze oświetlenie będzie wyprowadzone z sieci. Pozwoli to na łatwiejszy sposób sterowania, jakość zasilania będzie przez cały rok na tym samym poziomie, wachlasz urządzeń (lamp) jest znacznie większy. Wiadomo trzeba rzucić kabel no ale przy skali całej budowy troszkę więcej kabla to nie będzie wielki koszt. 

  Solar zaś, latem sprawdza się w miarę sprawnie, ale jesienią czy zimą ? już gorzej, baterie reagują na zmiany warunków atmosferycznych, same solery również, a co jeśli spadnie śnieg ? troszkę słabo jednak. Ponad to jak kolega pisze czas pracy oświetlenia zimą jest znacznie dłuższy aniżeli latem tak więc, moim zdaniem TAK dla kabli :D

 • Robert 15 pkt

  solarne to raczej akcentujące i ich sprawność spada zimą ( niska temperatura i długi okres pracy) czyli wtedy kiedy tak naprawdę potrzebujemy tego światła najwięcej

  oświetlenie zewnętrzne podłączone do sieci daje o wiele więcej możliwości np :

  -  indywidualny dobor mocy źródła 

  - sterowanie oświetleniem

  a wpołączeniu z instalacją fotovoltaiczną nie trzeba przejmować się zużyciem energii i popuścić wodze fantazji przy projektowaniu i realizacji oświetlanego terenu.

 • Budzia 481 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Zależy kto co woli tak naprawdę, solarne fajna sprawa ale jeśli jest ciepło i maja jak się naładować trzeba tez pamiętać o zmienię baterii. Energetyczne widomo prad pobiera i trzeba pamiętać o włączeniu