Dzień dobry,
ileż to razy próbujemy dosięgnąć czegoś i marzymy o ręce inspektora Gadżeta ;). Tak zwane "wędki" nie są wprawdzie żadną nowością, ale to co producent dokłada do tych wędek może uatrakcyjnić wyraźnie zestaw.
RUNPOSTICS Comfort ma szansę być atrakcyjny.. W komplecie dostajemy, obok 10 prętów bazaltowych różnej elastyczności, masę przydatnych drobiazgów, że wymienię dwa rodzaje haków, giętką końcówkę obrotową, latarkę i jeszcze parę innych gadżetów. Co ważne - można połączyć ten zestaw z kamerą inspekcyjną RC2.
Chętnie odpowiem na pytania, pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Wesołowski @RUNPOTEC
Odpowiedzi (4)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Bardzo fajny, chyba będę musiał przetestować.
-
Naprawdę ciekawie to wygląda :) Człowiek często najszybciej się męczy od takiego właśnie gimnastykowania by czegoś dosięgnąć. Istotne są także miejsca gdzie nie sięga nie tylko ręka ale też oko - wtedy świetne są też sondy z kamerą na giętkim przewodzie.
-
Pracowałem za granicą w Danii i co drugi fachowiec posiadał coś takiego. W Polsce bardzo rzadko się z tym spotkałem.
Czytaj także:
Jak najlepiej zadbać o dobre połączenie internetowe w cał
Chodzi o zasięg– w moim pokoju w domu już praktycznie wifi ni
gdzie to mozna kupic
kto cosik takiego spotkal i czy to warte szukania i gdzie to kupic
gdzie podłączyć PE?
pod który zacisk i w którym rzędzie X10 czy X11 podłączyć PE? @SIEM
Ospel partnerem nowej edycji grywalizacji
Miło nam poinformować, że partnerem ostatniej edycji grywalizacji z
Czego nie wiesz o przekaźnikach?
Czy stosowanie przekaźników elektromagnetycznych poza przemysłem ma
Jak zapewnić bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych?
O bezpieczeństwie instalacji fotowoltaicznych, różnicach między prą
Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna
Podobne zestawy są u mnie na wyposażeniu już od wielu lat. Wiele lat temu spotkałem się z takim zestawem będąc za granica. Tam tez przekonałem się jak wielkie to dobrodziejstwo. Nie w każdej aplikacji sprawdzi się przeciągarka nylonowa, która potrafi się zawijać i skręcać już na kilku metrach. Tzw. stalka tęż nie zawsze się sprawdza. Natomiast sztywne pręty skręcane potrafią dotrzeć tam gdzie się chce. W sufitach podwieszanych i podobnych konstrukcjach jest to dla mnie przyrząd nie do zastąpienia. Pręty sprawdzały się w różnych innych zastosowaniach. Kiedyś przeciągnołem kabel między płytą karton gipsową a ścianą gdzie płyta była montowana na tzw. placki. Po prostu pręty poprowadziły się między plackami. Klient był miło zaskoczony że nie było prucia ściany. Obecnie mam trzy różne zestawy prętów. Każdy z inną grubością prętów, co daje mi różne możliwości podczas pracy w zależności od miejsca gdzie są wykorzystywane. Grubość pręta wpływa też na jego możliwości gięcia. Różnorodność nakręcanych końcówek sprzyja ułatwianiu sobie pracy podczas przeciągania ale również przy wyławianiu przewodów jak i innych rzeczy które z jakiś powodów potrzebujemy sobie przyciągnąć. We współczesnym budownictwie i konstrukcjach jakie się stosuje pręty są super. Ale zdają również egzamin na trasach kablowych a zwłaszcza tam, gdzie trasy przechodzą przez kilka pomieszczeń.