5 odpowiedzi

Sprawdź

Schemat do starego zegara rosyjskiego

Gatling 0 pkt dodane:

Tak jak w tytule. Potrzebuje schemat lub opis elementów starego rosyjskiego zegara. Zdjęcia zamieszczam poniżej. Szukałem w internecie i nigdzie nie znalazłem. Zegar nie rusza od wymiany baterii. Sprawdzona cewka, dioda i rezystory. W szczególności interesuje mnie ten kwadratowy element z sześcioma nóżkami. Brak jakichkolwiek oznaczeń. Z góry dzięki za pomoc

 • zett 0 pkt

  Ten sześcionóżkowiec to układ scalony zegara, czyli "serce" naszego Jantara ;) Jeśli padł- to tylko "dawca organów", czyli podobny zegar produkcji radzieckiej  może zegar uratować. Sprawdź oscyloskopem, czy scalak generuje sygnały na wyjściach 4 i 5 (widać je na tym odręcznym schemacie) . Jeśli nie- wymień popularny kwarc i trymer (jeśli oporniki przy kwarcu już sprawdziłeś). Jeśli dalej nie generuje- rozejrzyj się w sieci za nazwą scalaka posługując się tym opisem: часы янтарь кварц схема.  

 • Drabinarezystorowa 0 pkt

  Najpierw rozrysować schemat (inżynieria wsteczna), a potem zastanowić się nad elementami. Ten mały układ ciężko będzie rozkodować , jeśli nie ma on jakich kolwiek oznaczeń. Przy sprawdzaniu elementów należy wylutować jedną nóżkę elementu w przypadku elementów dwu-nóżkowych przy większej liczbie nóżek musimy wylutować caly element .

 • Jonhy222 1 pkt

  A jaki to zegar bo nie umiem rozczytać. Widać ze prod. Radziecka ale jak nazwa zegara?

 • Misiek 0 pkt

  Układ na tyle prosty, że można samemu rozrysować.

  Tym bardziej że druk jednostronny.