Przeczytano 629 razy

Pytanie o HikVision i sterowanie bramą/furtką

Taki otóż problem do rozwiązania.
Video domofon HikVision składający się z :
- panel zewnętrzny DS-KV6113-WPE1(c)
- monitor wewnętrzny DS-KH6320-WTE1 - 2 sztuki.

Panel zewnętrzny posiada tylko jedno wyjście przekaźnikowe. Każdy z monitorów ma po dwa wyjścia przekaźnikowe. 
A jest potrzeba podłączenia sterowania bramą i furtką. 
Temat furtki załatwia panel zewnętrzny. 
Ale co zrobić z bramą? 
I nie chodzi o "kabelkologię". Tylko skonfigurowanie softu. Na panelach domowych nie ma przycisków/ikon do otwierania bramy. 
Nie znalazłem też informacji jak sterować przekaźnikami, które znajdują się w panelach wewnątrznych. A jest ich w sumie 4 sztuki. Można byłoby załączać oświetlenie czy coś innego. 

Czy ktos jest w stanie powiedzieć, jak konfigurować te przekaźniki aby można było ręcznie sterować nimi z poziomu ekranu dotykowe panelu wewnętrznego? 
Ewentualnie - jak sie nie da tego zrealizować w tej konfiguracji, to czy można dokupić jakiś moduł, który zwiększy ilość obsługiwanych wyjść - które będę mógł wyzwalać z poziomu panelu dotykowego?

Odpowiedzi (7)

 • Zastanawiałem się nad tym jak podejść do sprawy. Sam nie spotkałem się z tym tematem. Ilekroć pojawiały się to z reguły oparte były one o transmisje czteroprzewodową i nie miały nic wspólnego o transmisje po LAN-ie. Dla takiej transmisji można znaleźć rożne rozwiązania. W tym konkretnym przypadku z tego co pamiętam sam HikVision nie miał żadnej sensownej porady i oficjalnie sie nie wypowiadał. Raczej zawsze sprawa przekierowywana była do modelu DS-KV8113 bo on ma dedykowane 2 wyjścia przekaźnikowe.

  Programowo też będzie raczej to trudne do zrealizowania i rozbije się o dobrego programistę, który nie dostanie przecież wsadu programowego. Wszystkie inne rozwiązania jakie przychodzą mi do głowy nie należą do łatwych i wymagają niestety przetestowania oraz pewnych kompromisów. Wiele zależy od tego jakie jeszcze mamy możliwości instalacyjne. Można przemyśleć jak wykorzystać zaciski NO i NC. Jeden standardowo do elektrozaczepu a drugi musiał by pracować np. z przekaźnikiem bistabilnym sekwencyjnym. Przekaźnik musiałby być oczywiście jakoś zasilony. Inne pomysły musze jeszcze przemyśleć.

  • @Sławomir Lesiak:
   Zastanawia mnie - na co są po dwa przekaźniki w monitorkach wewnętrznych, skoro nie można z nich skorzystać. 
   W opisie urządzenia na stronie sprawcy jest opis - do sterowania bramą, oświetleniem itp. Tylko nikt nie wie jak to zrealizować.

   Opcja z dostaniem się do softu - też mi to przeszło przez myśl. Obejrzałem plik firmware, ale jest spakowany. Nie udało się go rozpakować. Ale też jakoś specjalnie się nie starałem. Jest jeszcze opcja dostać się do systemu. Urządzenie z ethernetem, odpowiada na "ping", to pewnie jest pewna niewielka szansa, aby dobrać sie do systemu. Ale chwilowo czasu brak.

   Do opcji wymiany panelu zewnętrznego na 8113 podchodzę z rezerwą. Czy to załatwi temat? Sprawdziłeś w praktyce? Obawiam się sytuacji, w której panel zewnętrzny będzie miał dwa przekaźniki, z czego tylko jeden będzie obsługiwany programowo :((( Bo skoro w monitorach są przekaźniki, które nie są obsługiwane, to tak samo może być w panelu zewnętrznym. Inna sprawa, że mojej lepszej połówce podoba się taki panel a nie inny. echh....

Czytaj także:

Pytanie o dalmierz
Społeczność

Pytanie o dalmierz

Jaki dalmierz polecacie do mierzenia dachów ? 

Więcej
Sterowanie bramą z FOXa
Społeczność

Sterowanie bramą z FOXa

jaką bramę należy kupić, żeby móc sterować z poziomu systemu FOX? k

Więcej
Pytanie o obwody
Społeczność

Pytanie o obwody

Czy mogę pomieszać obwody gniazdkowe z oświetleniowymi? Mogę one si

Więcej
Sterowanie oświetleniem w domu
Blog

Sterowanie oświetleniem w domu

Nowoczesny dom w znacznym stopniu różni się od tych z poprzedniego

Więcej
Zestaw SMART HOME - wszystko co chciałeś wiedzieć o nagrodzie w grywalizacji
Blog

Zestaw SMART HOME - wszystko co chciałeś wiedzieć o nagro

Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi o zestawie SMART

Więcej
Jak dobrze i niedrogo zmienić instalację elektryczną w system Inteligentnego Domu?
Blog

Jak dobrze i niedrogo zmienić instalację elektryczną w sy

Inteligentny dom kojarzy Ci się z dużymi wydatkami i inwazyjnym rem

Więcej