Przeczytano 366 razy

Problem z dwoma automatycznymi przełącznikami faz

Cześć! Kolega zadał mi pytanie i przyznam szczerze, że nie wiem co jest przyczyną - może pomożecie? 

Kolega ma instalację w której zastosował 2 autpomatyczne przełączniki faz. Aparaty są podpięte tak, że z rozłącznika 3 fazy trafiają na 3 szt. C16. zasilają one równolegle 3 wejścia przełącznika faz. Następnie wyjście jednofazowe przełącznika faz jest wpinane do różnicówki 1 fazowej do której podłączony jest bezpiecznik B10 i sam obwód 1-fazowy. Efekt jest taki, że przy przełączeniu jednej C16 wyłącza od razu dwie kolejne i dodatkowo wybija zabezpieczenie główne C25. Gdzie jest problem? czy to problem ze sztucznym zerem w przełączniku faz? A może gdzieś coś źle podłączył? Na co zwrócić mu uwagę? Dziękuję za pomoc!

Odpowiedzi (5)

  • Spoko, ja będzie chwila to rozrysujemy układ. Nie byłem tam jeszcze, ale podjade i dam znać :) Pozdrawiam!

  • Można prosić o rysunek? Może to więcej wyjaśni bo zagadka nie do rozwiązania na ten moment.

  • No dokłądnie jeśli są nowe to nie wiem jak miały by robić zwarcie, raz miałem przypadek zwarcia pf ale to w takim 4 letnim. Obstawiam jakąś pomyłkę w podłaczeniu gdzieś..
    Napisz w czym był problem..

  • Dokładnie tak jak piszesz gelotek. Chyba się przejadę hobbystycznie do kolegi - musiał coś pomieszać, bo to wydaje mi się niemozliwe... Ale nie wiem :/ Masz jakis pomysł co może być przyczyną? Przecież oznaczałoby to, że aparaty wprowadzają zwarcie, ale jak? :/

  • Czyli normalnie działa ale jak zanika któaś z faz to wtedy wybija głowne zabezpieczenie?