5 odpowiedzi

Sprawdź

Problem z dwoma automatycznymi przełącznikami faz

EL-ROJ dodane:

Cześć! Kolega zadał mi pytanie i przyznam szczerze, że nie wiem co jest przyczyną - może pomożecie? 

Kolega ma instalację w której zastosował 2 autpomatyczne przełączniki faz. Aparaty są podpięte tak, że z rozłącznika 3 fazy trafiają na 3 szt. C16. zasilają one równolegle 3 wejścia przełącznika faz. Następnie wyjście jednofazowe przełącznika faz jest wpinane do różnicówki 1 fazowej do której podłączony jest bezpiecznik B10 i sam obwód 1-fazowy. Efekt jest taki, że przy przełączeniu jednej C16 wyłącza od razu dwie kolejne i dodatkowo wybija zabezpieczenie główne C25. Gdzie jest problem? czy to problem ze sztucznym zerem w przełączniku faz? A może gdzieś coś źle podłączył? Na co zwrócić mu uwagę? Dziękuję za pomoc! 

 • EL-ROJ

  Spoko, ja będzie chwila to rozrysujemy układ. Nie byłem tam jeszcze, ale podjade i dam znać :) Pozdrawiam!

 • LucasT 2 pkt

  Można prosić o rysunek? Może to więcej wyjaśni bo zagadka nie do rozwiązania na ten moment.

 • gelotek 0 pkt

  No dokłądnie jeśli są nowe to nie wiem jak miały by robić zwarcie, raz miałem przypadek zwarcia pf ale to w takim 4 letnim. Obstawiam jakąś pomyłkę w podłaczeniu gdzieś..
  Napisz w czym był problem..

 • EL-ROJ

  Dokładnie tak jak piszesz gelotek. Chyba się przejadę hobbystycznie do kolegi - musiał coś pomieszać, bo to wydaje mi się niemozliwe... Ale nie wiem :/ Masz jakis pomysł co może być przyczyną? Przecież oznaczałoby to, że aparaty wprowadzają zwarcie, ale jak? :/ 

 • gelotek 0 pkt

  Czyli normalnie działa ale jak zanika któaś z faz to wtedy wybija głowne zabezpieczenie?