2 odpowiedzi

Sprawdź

Philips Hue czy Ledvance SMART+?

Ghost 1 pkt dodane:

Co polecacie? Jakie są plusy i minusy każdego? Oprócz tego, że ledvance na pierwszy rzut oka wydaje się nieco tańszy?

 • Ledvance to marka premium oświetlenia. Większość ich propozycji to oprawy z zintegrowanymi diodami led, co powoduje, że przy uszkodzeniu trzeba wymienić całą lampę. Ale jak już wspomniałem to marka premium więc na te produkty które ja przejrzałem to dają 5 lat gwarancji (póki co nie zauważyłem aby któryś ich produkt miał krótszy okres gwarancji). Przy sterowaniu WiFi są też same żarówki ściemnialne, RGB, czy z możliwością zmiany temperatury barwowej.
   Co do Philipsa Hue to chyba droższa propozycja. 2 letni okres gwarancji (na stronie xcom widziałem że jest jakaś oferta promocyjna z przedłużeniem do 4 lat) też przemawia na kożyść Ledvance.

  Jeśli dla siebie miałbym wybrać coś z tej dwójki to do mnie przemawia bardziej Ledvance, pewnie dlatego, że lubię tą markę. Bardzo porządne produkty robi.

  Przy takich żaróweczkach i lampach które łączą się z WiFi trzeba też uważać i kupować markowe produkty. Było kilka akcji, że hakerzy znaleźli luki w zabezpieczeniach dostępu żarówek do routera i potrafili instalować złośliwe oprogramowanie i zdobyć dane do logowania do banku itp. 
  https://niebezpiecznik.pl/post/zarowka-gasnie-lub-dziwnie-mruga-to-moze-byc-atak-na-twoja-siec/

  Polecam wchodzić na niebezpiecznik co jakiś czas i zdobywać informacje jakimi sposobami oszuści próbują nas zaatakować i zdobyć co się da. 

 • Philips i ambilight + hue możesz o ile masz TV ambilight daje już fajne efekty jak się w tym lubujesz oczywiście. Nie są to tanie jeszcze zestawy. No ale zależy od kiedy to już drogie do do ile jeszcze tanie.