Przeczytano 2 033 razy

Opinie Noark

co myslicie o zastosowaniu Noarka do fotowoltaiki, chodzi o skrzynki i zabezpieczenia. Jedni sobie chwala natomiast drudzy ze to kiepska jakos. Co wybrac jako zabezpiecznienia, Eti, Schneider....

Odpowiedzi (4)

  • tak serio ? nie patrząć na markę duże różnice są w tych urządzeniach ? jeśli są tej samej klasy to poza marką chyba nie wiele się różnicą co nie ? a te droższe to pewno za nazwę firmy się płaci

  • Z tego co wiem Noark bardzo dobrze współpracuje z producentami paneli fotowoltaicznych na świecie, marka istnieje już 25 lat. Dobrze rozwinięci w europie na rynku Bułgarskim i w Czechach. Osobiście bym ich tak nie skreślał, szybciej panele słoneczne z Chin, które są  montowane na dachu bedziesz musiał wymienić niż zabezpieczenia z tej firmy.

  • Schneider, Eaton, Siemens, to moim zdaniem przodownicy w kestji zabezpieczeń, spełnieją wszystkie wymagania i są już naprawdę dopracowan i nie awaryjne. Jeśli realizujesz inwestycje nie baw się w jakiś badziew tylko montuj konkrety, co do Noarka, moim zdaniem jest to srednia półka jakościowa więc byłbym ostrożny przy dużych inwestycjach.

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Uważam, że instalacja fotowoltaiczna wymaga, najwyższej jakości zabezpieczeń. Większość instalatorów wybiera produkty marek, które posiadają certyfikaty, mają przejrzystą politykę i support na bardzo wysokim poziomie. Noark wywodzi się z grupy CHINT. Kojarzę firmę z tego, że z powodu braku certyfikatów mogła być stosowana tylko w mieszkaniówce. Nie wiem jak jest teraz.