2 odpowiedzi

Sprawdź

monitorowanie temperatury i wilgotności

Marcin 0 pkt dodane:

Piszę w temacie monitorowania temperatury i wilgotności w zakładzie produkcyjnym. Może uzykam wskzówkę w którym kierunku szukać.

Chodzi o około 16 termohigrometrów rozstawionych w różnych miejscach w dwóch zakładach produkcyjnych. Dobrze by było gdyby Termohigrometry miały możliwość:

- przypisania nazwy miejsca/pomieszczenia,

- odczytania pomiarów za pośrednictwem komputera tak abyśmy mogli prowadzić statystykę temp. i wilgotności,

- zakres wilgotności od 0-99%,

- zakres temperatur od 0*C-min50*C wewnątrz pomieszczeń,

- z możliwością wzorcowania PCA II.

Proszę o przedstawienie możliwości pojedynczych punktów pomiarowych jak i całego systemu monitorowania takie coś jak stacja matka i satelity.

 • EL-ROJ 1 pkt

  Cześć! Dosyć ciekawym pomysłem jest zastosowanie czujników serii supla. Nie jest to w pełni PRO, ale działa bez zarzutu :) Przesyłam link do YouTube gdzie pokazane jest jak działają 

 • boss 0 pkt

  Witam,

  system monitorowania klimatu można rozwiązać na wiele sposobów. Aby cos doradzić pozwolę sobie zadać kilka pytań:
  - czy dane z obu zakładów mają byc dostepne w jednym miejscu (komputerze)  czy raczej to mają być dwie osobne-niezależne instalacje.
  - O jak rozległym obszarze mówimy ? Powiedzmy jaka mniej więcej będzie odległość najbardziej odalonych czujników?
  Można przymierzyć się do systemu bezprzewodowego. Choc sam nie jestem zwolennikiem systemów bezprzewodowych, to kilka popełniłem i działają bez problemów.
  - czy warotści mierzone mają być dostepne lokalnie przy czujniku za pomocą wyświetlacza czy jedynie w komuterze zbierajacym dane zdalnie?
  - Czy system (komputer centralny) ma w jakis psoób reagować na wartości (np. automatycznie wysyłac powiedomienia o przekroczeniach, alarmach , awariach) ?

  pozdrawiam