3 odpowiedzi

Sprawdź

Mechanika i budowa maszyn na UTP - jakieś opinie?

kxlewka 1 pkt dodane:

Cześć,

mój brat zastanawia się nad studiami na UTP w Bydgoszczy na kierunku mechanika i budowa maszyn. Chłopak ogarnięty, inteligentny, skończył liceum, ale nie ma zbyt pomysłu na siebie. 

Co uważacie o tym pomyśle? Macie jakieś opinie albo rady dla niego? Czy oprócz studiów warto uderzyć w jakieś kursy, a jeśli tak to w jakie?

Dodam, że mieszka z rodzicami na gospodarstwie, więc wiedzę ze studiów mógłby wykorzystać w praktyce przy maszynach rolnych.

 • Jonhy222 1 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Jeżeli wie jaką pracę będzie wykonywać w przyszłości to powinien iść w tym kierunku. Jeżeli swoją przyszłość chce związać z gospodarstwem to jest wiele kierunków z tym związanych jak również mechanika i budowa maszyn. Przede wszystkim powinien studiować to co go pasjonuje.

  Jeżeli chce robić studia dla samego papierka to proponuje informatykę lub automatykę i robotykę, bo ludzie z tych branż zarabiają b. dobre pieniążki.

  Powinien się zastanowić co lubi robić by nie zmarnować 5 lat studiów.

 • Br3xPL 76 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ym powiem tak jestem w podobnej sytuacji tylko jestem trochę młodszy. Sporo myślałem o studiach, czytałem itd. Osoby wykładające na studiach nie są raczej na bierząco z nowinkami technicznymi, nie pracują w tym dziale, bo pracują przecież na studiach a to i tak ogrom pracy. Przez lata sporo się zmienia. I ich nauczanie sprzed 10 lat nie ma odzwierciedlenia dziś. Oczywiście nie mówię, że stare techniki złe. Ale w maszny rolnicze to powoli sam komputer i tak będzie musiał się ciągle doszkalać. Kursy to większy wydatek, ale uczymy się tam tego co chcemy. Interesują mnie inteligętne instalacje? - idę na smart home. Interesują mnie maszyny budowalene - idę na mechanika maszyn budowlanych. Nie jestem przeciwnikiem studiów, bo zawsze można coś z nich wynieść, i to też w końcu papierek. I średnio z tym papierkiem zarabia się 30% więcej. Ale to 5 lat życia i no moim zdaniem starej wiedzy.

  Brat musi sam zdecydować wiadomo, ale życzę mu żeby pracy nie nazywał pracą :D

  Powodzenia !