Przeczytano 278 razy

Likwidacja Licznika i montaż podlicznika- jest sens?

Witajcie. Trafiłem do Was z Youtube dzięki Adam Maszynotwór.

W związku ze zbliżającym się remontem klatki schodowej postanowiłem przełożyć licznik na zewnątrz. To jest dom w którym są dwa mieszkania. Ja oraz moi rodzice. Podczas rozmów z osobą która będzie mi to wykonywała (nie obrażając go- starej daty elektryk) mówi, żebym jeden licznik zlikwidował i zrobił sobie podlicznik. Na szybko przemyślenie- faktycznie same opłaty stałe to już jest ok. 70zł miesięcznie można by zaoszczędzić. Wiem, że jest tutaj jeszcze wiele zmiennych ale w takim telegraficznym skrócie- zasadnym z punktu widzenia ekonomicznego jest wykonanie takiego manewru? ma to wogóle sens?
Pozdrawiam i zabieram się za czytanie ciekawych tematów na forum:)

Odpowiedzi (5)

  • Dziękuję za odpowiedzi, licznik zdemontowany, wywalony na zewnątrz, zabezpieczenie przedlicznikowe b25. To jest dom rodzinny i mieszkamy razem z rodzicami (dwa osobne mieszkania) założyłem podlicznik na drugie mieszkanie i w ten spsoób będę rozliczał się z rodzicami.

    Pozdrawiam

  • Oczywiście jeżeli masz pewność że ten ktoś będzie płacił rachunki

  • Oraz jeżeli mało Ci mocy to można skumulować z 2-ch liczników moc wtedy do jednego licznika i zwiekszyc zabezpieczenie przy jednej operacji wymiany i remontu.

  • Jasne że tak!! To się opłaca w każdej sytuacji w której jesteśmy pewni że druga strona będzie regularnie opłacać rachunki :))

  • To jest wspólnota ? Jaki jest stan prawny domu / lokalu ? Pewnie że jeżeli to rodzina to jest prościej i zawsze idzie się dogadać i rozliczyć bo koszty są znikome do opłat stałych czhyba że macie jakieś grzania, hydrofory itp. Jeżeli by było obce ciało to czasem jest fajnie a czasem nie...