Przeczytano 1 516 razy

Led zamiast raster 4x18

Jaki jest odpowiednik led oprawy rastrowej 4x18W? Oprawa do biura.

Odpowiedzi (43)

 • Tradycyjna oprawa rastrowa 4x18 nie jest przystosowana do świetlówek LED i została wyposażona w specjalne startery, czy dławiki. W celu zamontowania tam świetlówek wykonanych w technologii LED będziesz musieł je odpowiednio przerobić lub wymienić je na oprawy oświetleniowe rastrowe przystosowane do nowoczesnej technologii.

 • Podsyłam link do fajnego sklepu 

  Panel LED 60x60, lampa LED 60x60 (smd-led.pl)

  możesz dobrać sobie lampy podtynkowe i nadtynkowe jakie Ci się podobają z maskownicą jaką lubisz itp.itd.

 • Powiem jeszcze w zaufaniu że w trakcie prac i rozkładania instalacji po biurach mozna doprowadzić do takiej oprawy przewód 2x albo z alarmu albo z zasilacza buforowego i po zaniku napięcia jak zamontujesz tam LED żarówke na 12V pełni funkcję oprawy awaryjno-ewakuacyjnej. nie ma to atestu ale tak nawet dla siebie aby zębów nie wywalić tego nikt Ci nie zabroni to 12V jest... lub na 24V takie schowane coś...pod kloszem lub może działać w korytarzu biurowym aby w półmroku zawsze coś sie tliło nie zuzywało napięcia jak nikt nie chodzi a do klamki trafi...

  • @ajotnet:fajny pomysł. Tak na szybko  z ciekawosci: jak dojdzie do zwarcia to jaki to może mieć wpływ na instalację alarmowa skoro są na jednym obwodzie?

  • @LucasT: nie są na jednym obwodzie w trakcie prac połozyłem przewód 4x1,5 i przez lampy przeleciałem jeszcze 2x0,5 i 2x0,75 to co miałem pod reka mieka linka OMY...

  • @ajotnet: aaaaaa ok, to ja trochę za szybko przeczytałem, stąd mieszane uczucia.

  • @ajotnet: Zrobiłem to też na długim korytarzu (ponad 12 paneli kasetonowych na świtlówkach) gdzie wsadziłem tylko po zewnetrznych po 2 świetlówki LED a w środku wsadziłem LED 12V IP68 SAMSUNGA taki moduł 0,72W zapalane są z automatu schodowego przy każdych drzwiach jest przycisk i jak chodzą w dzień czy sprzątaczki maja widno gdy lampy (świetlówki gasną z automatu przełącza się na 12V taki półmrok gdzie spokojnie jest w granicach 10 luxów i wiecej nie jest totalnie ciemno i tak sie ponauczali że nawet nie zapalaja opraw sufitowych.

  • @ajotnet:i tak się tworzy ta "przyjemna atmosfera" do młodego dynamicznego zespołu o którym piszą w ogłoszeniach:)

  • @LucasT: Ale też miałem super inwestora człowiek prawie 80 lat, starej daty i znający życie, potrzeby i wykonawców. To było dziwne że nie grała role jak zawsze cena. Kazał nam wszystkim wykonawcom (na naradach budowy) przyjść powiedzieć o problemach i jeżeli można coś zrobić lepiej (czasem taniej a czasem drożej) wyjaśnić co i jak porozmawiać przyklepać i nic nie robić na ślepo ! Myśleć i uzgadniać nie że ktoś coś narysował bez sensu... Lub jak to teraz się projektuje kopiuj-wklej...

  • @ajotnet:80 lat, starej daty, znający życie i potrzeby. Sam sobie odpowiedziałeś. Ja mam wujka elektryka, lat 78. Jak wpada i widzi co robię czasem to zdarza się że mnie przez łeb zdzieli mimo że ogólnie mój pomysł jest do przyjęcia:)

  • @LucasT: chciał bym w ich wieku chcieć jak czasem mi sie już nie chce jak sie człowiek naściera z płatnikami myślą że za miske ryżu zrobia i jeszcze maja problem ze płacą ! My nie wymyślamy stawek przez ZUS, SKARBOWY i innych krwiopijców to kup tamto kup to musiś mieć tamto musisz mieć i najlepiej jak byś pracował 16-20h za 10/pln/1rbh !

  • @LucasT: Panu ekspertowi znów się coś nie spodobało...

  • @ajotnet:jakiemu ekspertowi?:) A co do pracy to niestety tak jest W każdej branży. Ja tu jestem amatorem, ale u mnie w pracy jest to samo. Ze mały budzet,że przy następnym projekcie będzie więcej itd. Ale jak piszesz: do sklepu nie pójdę i nie powiem że zapłacę mniej, ale kiedyś zapłacę zgodnie z cennikiem. Inna sprawa że w każdej branży są ludzie którzy psują rynek, a korona tylko to pogłębila

  • @LucasT: Panu Jackowi chyba ta czkawka nie przeszła od kanału wentylacyjnego... Zawsze sie idzie do następnej inwestycji po to aby było lepiej moze spokojniej to nie zawsze rynek jest spaczony za pół darmo i aby z tej inwestycji pokryć boki tej w której siedzi się poniżej kreski i zcedowuje się na wykonawców bo "się zgodziłeś" nie doczytałeś a jak negocjowałeś cene to juz ja zbijali jak najniżej i nie masz juz z czego dołozyć. Albo wtedy osukuje sie na materiałach albo na ludziach albo na końcu na hurtowniach rozkłada sie firme i otwiera nową...

  • @ajotnet:tak no to jest trochę brak wyobraźni. Bo wiesz, jak klient usłyszy np: zrobienie ocieplenia poddasza, przeciagniecie elektryki, położeniem płyt kg, zagruntowanie, pomalowanie to rachunek 26 tyś. (Dla przykladu). Klient sobie myśli kurde, 26 tysi żeby mieć białe ściany??? A meble? A okna? A oświetlenia? Od razu ta suma wydaje się olbrzymią,  do tego przecież materiały. On wie załącza mechanizm scinania cen, bo przecież co to za robota.... przyznam że sam miałem takie myślenie dopóki znajomy wykończeniowec nie wytłumaczył mi dokładnie ile z tego ma. Złapałem się za głowę.

  • @LucasT: Dla przykładu :

   1 pracownik x 8h z wypłatą na rękę 4.000 pln / miesięcznie pracodawce kosztuje już 7 tyś... Więc co on ma zrobić za te pieniadze u Pana "JANUSZA" jak on lepiej wie i na tego Pana go nie stać, a stawek ZUS i Skarbowego przecież z nas nikt nie wymyśla... Koszty takie aby on miał wypłatę i Państwo zarobiło więc ile to tak naprawde powinno wygladać ? Jak chcesz zapłacic mniej to znajdź teraz pracownika za 2.000 pln na ręke ?!

  • @ajotnet:zgadza się. Dążę  do tego,  że tej sytuacji nie jest winien ani klient,  ani fachowiec. Wiadomo że każdy myśli swoim zarodkiem i swoimi wydatkami. Ale u nas pod względem stresu lepiej podejrzewam pracować dla kogoś niż iść na swoje i zatrudniać. Mam rację?

  • @LucasT:oczywiście zarobkiem nie zarodkiem myslimy:)

  • @LucasT:Tak własnie jest, pracownik który nie miał firmy nie wie jak to wygląda od strony finansów jak zarabia 3-4 tysiące to musi jeszcze zarobić na siebie drugie tyle tylko zarobić na siebie. Nie mówiąc o jakim kolwiek zarobku dla firmy, a chciał by przyjść mieć ciepło, ubranko, zapłacony dojazd, narzedzia do pracy i jeszcze telefon firmowy i auto, paczki żywnościowe, na święta premie itp itd. Więc ile on musi w firmie zarobić aby u pana JANUSZA na tym strychu będzie siedział sam będzie wnosił te klamoty i materiały , a może jeszcze po hurtowniach pojeździ przez miasto aby to wszystko kupić. Więc jaka kwota za prace satysfakcjonowała by Pana/Panią ?

  • @ajotnet:tosmy se pogadali,  zgodzili sie i możemy wypić piwo, a rano wrocic do roboty :) ja dziś z kolei startowalem w przetargu. Spory projekt, wycenilem na 116 tyś. Kolega niezależnie 129 tysi. Wygrała oferta na 7.5 tyś. Z jednej strony myślę że będzie lepiej bo zanika postkomunistyczne myślenie oparte na "zalatwianiu" i " kombinowaniu". Moim zdaniem zostaną już tylko dobre firmy i dobrzy wykonawcy na rynku. Ludzie są coraz bardziej swiadomi sensu wydawania pieniędzy. Powoli, powoli i idziemy w dobra stronę. O ile Państwo nam nie przestanie przeszkadzać, tylko tego brakuje.

  • @LucasT: Może tak być kiedyś jak startowałem do przetargu cena wygrała o 30% najnizsza od wszystkich. Był kiedyś jeszcze taki zapis o rażonco niskiej cenie polegało to na tym że zlecający mógł tylko zapytac sie PANA/PANIĄ wygrywajacą przetarg czy napewno zrobi za taka kwotę ? TAK no i by było na tyle - zrobi.... To dziękuję...

  • @ajotnet:to wygląda inaczej zwykle. Załóżmy że masz wkręcić żarówkę, kupić ja, a potem wyrzucić opakowanie. W przetargu dajesz ofertę 50 zł. A wygrywa za 3 zł. Dziwne nie? Otóż w układzie to jest koszt rozstawienie drabiny. Po podpisaniu umowy robi się aneks na resztę prac, wzbogacony o koszt zgniecenia opakowania, na 100 zł. I tyle dostanie brutto wykonawca.5

  • @LucasT:co jest nie tak z tą odpowiedzią?

 • podtynkowa :

  LAMPA ŚWIETL. 4X18W- G13/T8-Proli Lihting-OKAZJA! 9183025399 - Allegro.pl

  oraz :

  OPRAWA MODUŁOWA + KLOSZ E 4X18W T8 EVG WPUSZCZANA 10130598235 - Allegro.pl

  takie lub podobnej firmy wersja podtynkowa czyli do regipsu (powinny być w komplecie uszy) lub sufitu typu podwieszanego z kasetonami wkładasz od góry i nic nie robisz 

  lub natynkowa :

  Oprawa sufitowa PXF Lighting Latte IP54 4x18W 7108903501 - Allegro.pl

  lub 

  OPRAWA MODUŁOWA + KLOSZ EC 4X18W T8 EVG NATYNKOWA 10123397234 - Allegro.pl

 • Jeżeli przywiązany jesteś do rastra a nie ma potrzeby i nieźle jeszcze wyglada wymień same świetlówki na LED 60CM z jednostronnym zasilaniem barwa i moc do wyboru oraz producenci. W takiej sytuacji masz mozliwość wymiany tylko 1 szt świetlówki w razie uszkodzenia a panel LED 60x60CM możesz wywalić na śmietnik. Jak padnie panel lub zasilacz, jak wymienisz świetlówki masz 4 szt niezależne (oprawę tylko trzeba przerobić na 230V) i nawet możesz jeżeli okablowanie na to pozwala podzielić sobie 2x 2x świetlówki na włączniku świecznikowym dla oszczędności. Świetlówki led za jakis czas bĘdą jak źródła światła coraz lepsze i wydajniejsze i zawsze moŻesz je za rok wymienic na nowe. Najlepiej wywalić kupić nowe i na śmietnik i na śmietnik produkcja śmieci...!

 • Strumień zamiennika LED można w prosty sposób wyliczyć.

  Oprawa ma świetlówki 18W G13 o strumieniu 1350lm. Razem 4 świetlówki mają 5400lm.

  Sprawność oprawy rastrowej to około 65%. Wieć z oprawy mamy 5400lm *0,65 = 3510lm

  Czyli Panel LED o strumieniu 3500lm zamieni taką oprawę rastrową.

 • Oprawa rastrowa natynkowa w technologii LED.Jako źródło światła zastosowano 180 diód led SMD co odpowiada czterom tradycyjnym świetlówkom liniowym T8 o mocy 18W każda. Oprawa przystosowana jest do bezpośredniego podłączenia. Zastosowanie: oświetlanie przestrzeni handlowych, holi recepcyjnych, korytarzy, banków, hoteli a także sklepów i magazynów.     SPECYFIKACJA:

  Zasilanie: 230V

  Klasa odporności: IP 20

  Źródło światła:180 diód SMD

  Materiał: aluminium,metal,pc

  Kolor: biało-srebrny

  Moc znamionowa 36W

  Barwa światła: 4200K (neutralna)

  Współczynnik CRI 80

  Strumień świetlny 2600K

  Współczynnik mocy  >95

  Kąt świecenia: 110

  Średnia żywotność: 25000 h

  Brak możliwości ściemniania

  Wymiary: 600x600x50mm

  https://www.homebook.pl/produkty/31339628/dla-domu-oswietlenie-oprawy-oswietleniowe-oprawa-oswietlen

 • W takim wypadku najlepiej wykonać projekt oświetlenia. Jeśli dotychczasowe oprawy rastrowe 4x18 spełniają wymogi natężenia oświetlenia to proponuję zastosować Panel LED o strumieniu powyżej 3200lm  i barwie światła 4000 k. Może to być np oprawa dostepna na tim.pl:

  Oprawa wstropowa Panel LED 38W 3400lm 4000K RC065B LED34S/840 PSU W60L60 NOC LEDINAIRE

  Jesli strop jest nisko zawieszony warto wybrać oprawę o niskim współczynniku olśnienia UGR <19

  Dodatkowo do paneli LED 600x600 można użyć ramki do montażu nastropowego.

Czytaj także:

Naświetlacze LED
Społeczność

Naświetlacze LED

Dotyczy Globus Lightning proszę o propozycję naświetlaczy LED. (5 l

Więcej
Bypass zamiast grzejnika w bloku
Społeczność

Bypass zamiast grzejnika w bloku

Cześć Mieszkam na ostatnim pietrze (4p) w bloku gdzie jako jed

Więcej
Tulejka zaciskowa 5mm zamiast 2x2.5mm
Społeczność

Tulejka zaciskowa 5mm zamiast 2x2.5mm

Witam, czy stosowanie tulejek zaciskowych 1x5mm zamiast 2x2.5mm do

Więcej
Lampy uliczne LED a ochrona przed przepięciami w sieci zasilania
Blog

Lampy uliczne LED a ochrona przed przepięciami w sieci za

Jakie są przyczyny przepieć w sieci elektrycznej i jak się przed ni

Więcej
Konkurs - ponad 50 produktów do opisania
Blog

Konkurs - ponad 50 produktów do opisania

Chcemy by opisy w sklepie TIM były praktyczne, pomocne i pisane prz

Więcej
Jak wybrać zasilacz do LED?
Blog

Jak wybrać zasilacz do LED?

Jak wybrać zasilacz do LED? A co w tym trudnego? Napięcie zasilania

Więcej