13 odpowiedzi

Sprawdź

Lampy na elewacji

KU-603a810cb8a9d 0 pkt dodane:

Mam pytanie: czym mocują Państwo lampy do elewacji oceplanej styropianem?

 • Deni 18 pkt

  Kołki do styropianu albo kołki rozporowe firmy Ebolt jeżeli lampa jest cięższa. Na eboltach mocowałem też sznurek do prania przy 15cm styropianu i bez problemu wytrzymuje obciążenie. 

 • galicjusz 213 pkt

  oczywiście  że montuje, jedynie trzeba uważać na cięzar lampy, epiej aby nie była zbyt ciężka. Przy montażu takich gabarytów, z powodzeniem można zastosować kołki do styropianu Wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne poliamidu, charakteryzują się dużym skokiem gwintu o specjalnej konstrukcji przeznaczonej pod materiały izolacyjne. Gwint tego typu doskonale wcina się w materiał płyty izolacyjnej. Ich niebywałą zaletą jest to, że nie tworzą mostków termicznych.

 • KU-6047439518f49 0 pkt

  Ja robiłem ale lampy solarne i trochę się rozczarowałem, nie przewidziałem tego ze jesień i zima to czas gdzie nie ma słońca i lampy nie świeca , przerabiam na prad i z przyjemnością poczytałem rad

 • Katol 54 pkt

  Najlepsze moim zdaniem spirale lub kołki do styropianu, wiadomo trzeba uważać na kilogramy które się na nich wiesza, ale generalnie niema z tym kłopotów i lampki, kamery czujnik czy sygnalizatory ładnie się trzymają

 • Inela 0 pkt

  Jakiś czas temu na budowie widziałem coś takiego, warte przemyślenia.  https://youtu.be/qB36hmQvf4s

 • Baniulek -2 pkt

  Osobiście polecam wybór lekkich lamp jeśli jest taka możliwość. Każde lrzewiercanie styropianu czy innej izolacji powoduje mostki termiczne i nie jest wskazane.

 • Muzi77 9 pkt

  Jesli lampa lekka to sa specjalne ślimaki montazowe do styropianu. Jesli natomiast ciężka lampa to niestety trzeba przewiercic sie az do muru, najlepsze wtedy kołki firmy FISCHER. 

  https://www.sukces-zamocowania.pl/aktualnosci/kolki-do-mocowania-na-styropianie-isol

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Sam się zastanawiam nad lampami, ale solarnymi nie na prad

 • Mikel98 7 pkt

  Jeżeli jest taka możliwość to kołki o długości styropiany plus 8 cm w ścianie, Jak lampa lekka to czasami da sie dać kołek do gk i będzie się ślimać, lub wkręcić kołek do styropianu i wkrętem drewnianym przykręcić

 • Maciej 29 pkt

  Jeżeli masz nie wykończoną elewację na budynku, bardzo fajne rozwiązanie ma np.; KOPOS. Całyelement umożliwia zamontowanie puszki lub wyprowadzenie przewodu. Dodatkowo nie ma ryzyka powstania mostków termicznych.

  https://www.tim.pl/puszka-do-docieplen-120x120x200mm-mdz-kb