13 odpowiedzi

Sprawdź

Lampy na elewacji

KU-603a810cb8a9d 0 pkt dodane:

Mam pytanie: czym mocują Państwo lampy do elewacji oceplanej styropianem?

 • Deni 0 pkt

  Kołki do styropianu albo kołki rozporowe firmy Ebolt jeżeli lampa jest cięższa. Na eboltach mocowałem też sznurek do prania przy 15cm styropianu i bez problemu wytrzymuje obciążenie. 

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  oczywiście  że montuje, jedynie trzeba uważać na cięzar lampy, epiej aby nie była zbyt ciężka. Przy montażu takich gabarytów, z powodzeniem można zastosować kołki do styropianu Wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne poliamidu, charakteryzują się dużym skokiem gwintu o specjalnej konstrukcji przeznaczonej pod materiały izolacyjne. Gwint tego typu doskonale wcina się w materiał płyty izolacyjnej. Ich niebywałą zaletą jest to, że nie tworzą mostków termicznych.

 • KU-6047439518f49 0 pkt

  Ja robiłem ale lampy solarne i trochę się rozczarowałem, nie przewidziałem tego ze jesień i zima to czas gdzie nie ma słońca i lampy nie świeca , przerabiam na prad i z przyjemnością poczytałem rad

 • Katol -1 pkt

  Najlepsze moim zdaniem spirale lub kołki do styropianu, wiadomo trzeba uważać na kilogramy które się na nich wiesza, ale generalnie niema z tym kłopotów i lampki, kamery czujnik czy sygnalizatory ładnie się trzymają

 • Inela -1 pkt

  Jakiś czas temu na budowie widziałem coś takiego, warte przemyślenia.  https://youtu.be/qB36hmQvf4s

 • Baniulek 0 pkt

  Osobiście polecam wybór lekkich lamp jeśli jest taka możliwość. Każde lrzewiercanie styropianu czy innej izolacji powoduje mostki termiczne i nie jest wskazane.

 • Muzi77 29 pkt

  Jesli lampa lekka to sa specjalne ślimaki montazowe do styropianu. Jesli natomiast ciężka lampa to niestety trzeba przewiercic sie az do muru, najlepsze wtedy kołki firmy FISCHER. 

  https://www.sukces-zamocowania.pl/aktualnosci/kolki-do-mocowania-na-styropianie-isol

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Sam się zastanawiam nad lampami, ale solarnymi nie na prad

 • Mikel98 0 pkt

  Jeżeli jest taka możliwość to kołki o długości styropiany plus 8 cm w ścianie, Jak lampa lekka to czasami da sie dać kołek do gk i będzie się ślimać, lub wkręcić kołek do styropianu i wkrętem drewnianym przykręcić

 • Maciej 0 pkt

  Jeżeli masz nie wykończoną elewację na budynku, bardzo fajne rozwiązanie ma np.; KOPOS. Całyelement umożliwia zamontowanie puszki lub wyprowadzenie przewodu. Dodatkowo nie ma ryzyka powstania mostków termicznych.

  https://www.tim.pl/puszka-do-docieplen-120x120x200mm-mdz-kb