Odpowiedzi (11)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Tomasz Brzostowski:tak chodzi o kolejność żył. Ale ja mam taki problem że nie mam np.bialo-pomarańczowego lub biało-zielonego a zamiast nich mam np. brązowy, jasno brązowy, jasno niebieski
-
@Anonimowy: czy żyły w tym kablu są skręcone w pary?
-
@Tomasz Brzostowski: nie
-
Do połączeń sieciowych powinna być stosowana tzw. "skrętka" czyli kabel w którym żyły są skręcone ze sobą w pary.
Jeżeli mimo wszystko chcesz zastosować posiadany kabel musisz przypisać swoje kolory do kolorów ze schematu i tego się trzymać. Nie wiem do czego będzie służył ten kabel, ale jeżeli do przesyłu danych, to musisz się liczyć z np. niską prędkością, zakłóceniami, błędami...
-
-
-
Z tego co widzę na zdjęciu to nie jest kabel teleinformatyczny lecz sygnalizacyjny, sterowniczy. Nie nadaje się do teleinformatyki. Oczywiście jeżeli ktoś ma do przesłania jakieś sygnały sterownicze ( napięciowe ) i wykorzystać do tego złącza i gniazda teleinformatyczne to pewnie sobie tak można zrobić dla własnych potrzeb ale to nadal nie będzie profesjonalne i zgodne ze sztuką. Tak jak kolega wcześniej napisał. To teletransmisji, teleinformatyki potrzebne jest skrętka która w zależności od potrzeb występuje w różnych kategoriach i różnych wykonaniach.
-
@Sławomir Lesiak:czy ogólnie będzie płynąć nim internet? Czy muszę kupić nową skrętkę
-
@Anonimowy:Jeżeli tam nie ma par skręconych o międzynarodowym oznaczeniu barwnym to tak jak wcześniej pisałem powinno się używając skrętki do internetu. W teorii jak zachowa sie standard zaprawienia RJ45 na krótkim dystansie to zapewne nawet będzie dostęp do przekazu teleinformatycznego ale na dłuższym odcinku przesłuchy będą tak duże, że poważnie zakłócą prace.
-
-
-
Wrzucam filmik pokazujący proces zakuwania
Jak zarobić wtyk RJ45 na skrętce UTP? informatyka, sieć komputerowa (youtube.com)-
@Pawel02: najlepiej opisany tutorial
-
-
Czasem tu zajrzę i widzę Waszą niewiedzę. Oczywiście to nie jest ani kabel teleinformatyczny, ani też sygnalizacyjny ani sterowniczy. To znany prawie wszystkim elektrykom - oprócz tutejszych - przewód YTDY 8x0,5. Prosty = nie skręcony w pary. Występuje też w innych wersjach = 4x / 6x / 10x /12x itd. Stosowany do inst. alarmowych i analogowych domofonowych. Kolory żył nie są unormowane. Absolutnie nie nadaje do teleinformatyki / Internetu, które to wymagają skrętki. Dalsze info o skrętce i montażu wtyczek RJ45 można znaleźć w Internecie. Jest tego mnóstwo. Oczywiście dla chcących poszukać. I jeszcze jedno - od pewnego czasu są w użyciu w/w wtyczki przelotowe, które łatwiej się zakłada. Podany link jest sprzed 6 laty, a wtedy wspomnianych wtyczek przelotowych jeszcze chyba nie było, więc nie jest to najlepszy przykład. I nie nazwałbym go tutorialem, bo to określenie dotyczy raczej bardziej skomplikowanej wiedzy typu "how know"
Czytaj także:
Jak wygląda końcówka mocy w wzmacniaczu?
Sorki, ale nie znam się, więc może to głupie pytanie.
ADAPTER RJ45(M)-RJ45(F) KĄTOWY KAT.6
Szukam adaptera kątowego 90 stopni RJ45(M)-RJ5(F) coś jak adapter D
Jaka RJ45 ekranowana
Szukam RJ45 ekranowanej do przewodu typu linka. Co polecicie i jaki
Wkrętak – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?
Jaki śrubokręt wybrać? Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź. Za
Organizacja warsztatu – o czym warto pamiętać
Jak zorganizować warsztat, by efektywnie wykorzystać przestrzeń rob
Czym jest multimetr cyfrowy i jak działa?
Odkryj potencjał multimetru cyfrowego, dowiedz się jakie są jego kl
Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna
Chodzi Ci o kolejność żył?
jaka jest kolejność przewodów we wtyku rj45 zgodnie z sekwencją połą