Przeczytano 87 razy

Klamka na magnez?

Dzień dobry, coraz częściej spotykam się, z rozwiązaniem, że zamiast klasycznego zamka w drzwiach jest magnes. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi jak działa taki mechanizm oraz jakie są najlepsze?

Odpowiedzi (6)

  • Często stosuje się ostatnio w budownictwie zamki z magnesami stałymi. Największa zaletą tego sytemu jest jego cichość działania. Po za tym drzwi wyposażone w taki zamek bardzo łatwo jest przerobić na drzwi ograniczonego dostępu poprzez szyfrator i elektromagnes.

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Technologie są dość różne, ale zasada działania pozostaje podobna i jest dość prosta - gdy zamykamy drzwi magnes przyciąga zasuwę tym samym je blokując. Naciśnięcie klamki powoduje odciągnięcie zasuwy do pierwotnego ustawienia we wkładce, gdzie jest niemal niewidoczna.

    Na zdjęciach z bliska dobrze widać jak może działać ten mechanizm.

  • Chyba bardziej ci chodziło o elektromagnes ? A tak to drzwi działające na elektromagnes polegają na układzie elektrycznym. Gdy do cewki dotrze prąd elektryczny ona zwalnia zacisk przez co sam zamek się otwiera. Tak po krótce. Co do wyboru najlepszego to ciężko wybrać nie znając jakie zastosowanie ma mieć ten elektrozaczep