7 odpowiedzi

Sprawdź

Jakiej wełny użyć do ocieplenia skosów na poddaszu

Lucjan 0 pkt dodane:

Jakie jest Wasze zdanie na temat wełny do ocieplenia poddasza. Użyć mineralnej , skalnej czy szklanej?

Co do Pianki to może być temat na oddziene pytanie. Interesuje mnie wełna. Skalna wiadomo daje wysokie bezpieczeństwo niepalności.

 • Do przemysłowych konstrukcji lepiej jest wykorzystać wełnę skalną, jeśli natomiast budujesz dom jednorodzinny, wystarczająca powinna być wełna szklana.

 • W domach jednorodzinnych nadal najpopularniejszym rozwiązaniem cieszy się wełna szklana.

 • Ja kożystałem z produktów Rockwool SUPERROCK

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ja użyłem TOPROCK SUPER o grubości 20 cm dlatego że krokwie maja wysokość 22 cm. Pamiętaj by izolacja była około 2-3 cm cieńcza niz wysokośc krokwii. Patrząc od strony pokrycia to wygląda tak:

  Dachówka, membrana, wełna skalna, folia paraizolacyjna ( i u mnie płyta OSB) jest to tylko strych więc taka ilość płyty nie wpływa na powietrze

 • W szklanej chcesz oddychać ? Skalna najbezpieczniejsza a cena Ci powie czy Ciebie stać od współczynnika lambda i od tego jak grubo chcesz dać i potem folia paroizolacyjna najlepiej srebrna odbijająca ciepło...

 • Ja mam ocieplenie szklana. Wybrałem że względu na łatwość rozkładania. Zobacz jak wysoko trzeba będzie walne kłaść. U mnie ponad 4 metry wysokosci i wybrałem po prostu lżejsza. To wydaje mi się ważne zwłaszcza jeśli sam będziesz kładł. 

  Co do niepalnoaci to bym nie szalał.  Rozumiem że ostatecznie będą tam płyty kg i to one zdecydują ostatecznie o odporności poddasza na ogień. Tu znów chciałem użyć czerwonych płyt i znów że względu na ciężar i cenę wybrałem białe.

  Wracając do wełny. Czy dach się mocno nagrzewa? Jeśli to blacha to zastanowilbym się nad skalna,  lepiej chroni przed wysokimi temp. Jeśli nie, znów szklana wystarczy. 

  Zostaje tylko obliczy ile tego potrzebujesz.