Przeczytano 414 razy

Jaki zestaw gniazd zalecacie montować przy odbiorniku TV? [odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw gadżetów od TIM]

Nasz ekspert @Jacek Niżyński przygotował dla Was pytanie idealne na rozruszanie szarych komórek przy poniedziałku! 

Jaki zestaw gniazd zalecacie montować przy odbiorniku TV? Czekamy na Wasze propozycje!

Zachęcamy do udziału w dyskusji!

Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy zestawem gadżetów o wartości 80 zł! Na odpowiedzi czekamy do 14. września 

Regulamin konkursu TUTAJ

Odpowiedzi (7)

 • Ja u każdego klienta instaluje następujące pakiety. Za telewizorem znajduje się potrójny pakiet (gniazdo podwójne 230V, 2 x rj45 LAN/IPTV, gniazdo antenowe typu f).

  Drugi pakiet w potrojnej ramce znajduje się za szafka RTV (3 x podwójne gniazdo 230V)

  Trzeci pakiet w potrojnej ramce (2 x rj45 LAN, gniazdo antenowe R-TV-SAT, gniazda głośnikowe)

  Pakiet drugi od trzeciego oddziela tunel multimedialny wkuty w ścianę.

  Zawsze używam serii 54 z Kontakt Simon i jeszcze nigdy się nie zawiodłem :)

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Liczba gniazd i rodzaj modułów zależy od miejsca zamontowania i przeznaczenia telewizora. Ja osobiście korzystam z rozwiązania simon kontakt mają bardzo dobrze rozwiązaną możliwość konfiguracji modułów i dobrą jakość za rozsądną cenę a i aplikacja do konfiguracji nie jest bez znaczenia. to do rzeczy w salonie gdzie mam cały sprzęt tzn. ruter dwa NAS i sprzęt grający na ramce pięciopolowej mam Gniazdo światłowodowe / optyczne pojedyncze SC/APC (moduł),  gniazdo podwójne gniazdo LAN, wyjście kablowe 3 szt. a na drugiej ramce pięć podwójnych gniazd tak bym nie musiał szukać przedłużacza. w sypialni gniazdo LAN + TV dwa gniazda podwójne wyjście kablowe i Sygnalizator świetlny LED – światło białe (moduł) 230V;  to zostało z czasów jak potrzebowałem dyskretnego oświetlenia tak by nie raziło a świeciło. teraz to i tak przeszedłem na sterowanie tuya zigbee a w pokoju dziecka t wyjście kablowe poprzez które podawany jest LAN i TV plus gniazdo podwójne. od czasu jak przesiadłem się na android tv to antena TV jest mi nie potrzebna głównie to zależało mi na sieci LAN bo do Wifi nie miałem zaufania i dalej nie mam bo musiałem dostawić ASUS AiMesh Wifi System pomimo że korzystam z Wifi 6 ale to się wszystko zmienia. Podstawowe pytanie każdy musi zadać sobie indywidualnie co ja tam mam mieć i tak budować.

 • Osobiście w domu zamontowałem dla siebie pod TV potrójną puszkę podtynkową zasilaną oddzielnie z rozdzielnicy. Jako osprzęt wybrałem dwa podwójne gniazdka 230V i ostatni moduł to F i RJ45 kat.6.

  A ciekawostką jest to że wszystkie gniazda F i RJ45 spotykają się w piwnicy co pozwala mi na rekonfigurację tych sygnałów w jednym miejscu.

  Jeśli ktoś ma konsole to poleciłbym jednak 6 gniazdek :)

 • Ja poszłam w podtynkowe gniazda podwójne SAT, bo mam też dekoder z VOD.