8 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki przewód do Android Auto

Piotr Bibik dodane:

Problem znany i wielokrotnie opisywany: przewód USB do połączenia smartfona z Android Auto. Czasem trzeba dokupić przewód - tylko jaki?

Nigdzie nie znalazłem informacji na jakie parametry przewodu zwracać uwagę podczas zakupu, aby telefon bez problemu łączył się z samochodem?

Jak radzicie sobie z tym wyzwaniem?

 • Miałem podobny problem. Samochód łączył się z telefonem gdy użyłem przewodu, który dołączany był z przez producenta (Realme, Samsung), lecz gdy użyłem "zwykłego" przewodu USB-C 3.0 z sklepu z elektroniką to samochód już telefonu nie wykrył. 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  oryginalny, producenta telefonu

  ps. ma to znaczenie np szbkosla ladowania, komunikacja   itp

 • Aby android łączył się z komputerem przewód musi mieć odpowiednią ilość żył do komunikacji jeśli są dwie lub 3 to jest tylko ladowanie

 • Zwykłe USB jak do komputera z jednej strony a z drugiej taki sam jak mamy w telefonie czyli USB-C itp. podobne. Długość po co komu 2m jak i 1m to kierowca tym zawiaduje więc jak długi to nie przedłużacz aby majtał się wszędzie między fotelami i pod nogami. Gniazdo USB w aucie zazwyczaj jest pod zasięgiem ręki miedzy fotelami. Dobrej klasy więc nie za kilka złociszy i to co najważniejsze aby był jak najbardziej miękki, bo zima będzie jak drut sztywny to i połamanie gniazda będzie szybkie i taka obsługa nie jest komfortowa. 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Nie wiem czy wystarczająco pomogę bo ludzie zwracają uwagę na różne parametry (w tym na kolor wtyczek :)).

  Do android auto

  - USB 3.x, nie ma znaczenia jakie, byle 3.Coś

  - długość nie może przekraczać 1.8m w sensie nie powinno, dla bezpieczeństwa 1.5m. Czyli czasem jest problem by podać telefon komuś siedzącemu z tyłu ale też powinno się moc wziąć telefon do ręki, więc nie za krótki. Ja stosuje metrowe żeby mi się przy skrzyni biegów nie platały. 

  - cena. Tu ciężko określić, można kupić certyfikowany przez producenta telefonu ale będzie drożej. Ja bym sprawdził listę firm certyfikowanych przez organizacje USB IF, często są to nazwy nic nam nie mówiące ale na pewno spełniają wymogi techniczne. Wtedy można poszukać na necie. Na pewno nie będzie to kabel 10-30 zł. 

  Z tego co wiem android auto nie jest gotowy na USB 4. Zostawmy to dla monitorów.

  Jakby co popytam i poczytam i postaram się coś odpowiedzieć mądrzejszego.