Przeczytano 54 razy

Jaki oczyszczacz powietrza?

Nosiłem się z zamiarem własnoręcznego skonstruowania oczyszczacza powietrza do mieszkania o powierzchni ok 65m2. Niestety brak czasu nie pozwolił mi na realizację projektu. Dlatego zwracam się do Was z pytaniem jakie urządzenie polecacie, czym się kierować i jaka jest skuteczność takiego oczyszczacza. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i sugestiami. Na co powinienem zwrócić uwagę, czym się kierować, jak często trzeba wymieniać filtry i jak z ich dostępnością? Jaki sens ma dostęp z aplikacji mobilnej do takiego urządzenia? Czy oczyszczacz powinien posiadać wskaźnik czystości powietrza? Czy posiadając takie urządzenie należy zmienić nawyki wietrzenia mieszkania przez otwarcie okien? A może należy ograniczyć wietrzenie, bo przecież wietrząc wpuszczamy do mieszkania kurz i inne zanieczyszczenia.

Odpowiedzi (1)

  • Osobiście nie posiadam oczyszczacza powietrza w domu jednak muszę w niego zainwestować. Za to pomagałem w zakupie oczyszczacza siostrze. Padło na firmę samsung, tak dla wyjaśnienia mieszka ona w dość małym mieszkaniu 42m2. Dlatego wydawał się idealny.

    Charakteryzuje się bardzo cichą pracą oraz stosunkowo nie drogimi filtrami. Co jaki czas je wymieniać niestety nie wiem, jednak znajduje się dioda sygnalizująca zużycie filtra.

    Co do nawyków to otwieranie okna jest nadal dobrą opcją, tylko, że oczyszczacz od razu alarmuje złą jakość powietrza i tutaj płynnie przechodzimy do zagadnienia czy warto mieć wskaźnik czystości powietrza, jak dla mnie odpowiedź brzmi oczywiście, że tak, przynajmniej wiadomo co i jak.

    A co do sterowania aplikacją? Jest to pewna opcja, której jedyne zastosowanie widzę w przypadku gdy wracamy do domu i chcemy mieć oczyszczone powietrze. I każdym innym uważam ją za zbędną. Dodatkowo na oczyszczaczu można (bez aplikacji) załączyć opcję, że będzie on sam się załączał po spadku jakości powietrza do pewnego poziomu.