3 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki czujnik zmierzchu wybrać?

Pytania od klientów TIM.pl dodane:

Jestem zainteresowany zakupem, czujnika zmierzchu z wyłącznikiem czasowym   w trybach dobowym i rocznym. Możliwość zaprogramowania światła zimą 8 godzin, wiosną i jesienią 6 godzin a latem 4 godziny. Proszę o pomoc o pomoc w doborze odpowiedniego produktu w TIM.

  • Cześć! Ja proponuję zastosowanie bardzo ciekawego produktu jakim jest programator czasowy ustawiany poprzez WiFi typu ZCM-42. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest połączeniem zegara astronomicznego (czyli takiego który wie o której godzinie następuje zachód i wschód słońca) oraz typowego zegara tygodniowego. Dodatkowo chcąc by urządzenie zmieniało pracę w skali roku można zastosować programator czasowy roczny ZCM-22. Dodatkowo ZCM-42 posiada wijście do sterowania ręcznego do którego można podłączyć przycisk lub też np. wyłącznik zmierzchowy korygujący pracę zegara. Dwa niezależne kanały ZCM-42 pozwolą Nam na sterowanie 2 obwodami lub też łączenie logiki 1 i 2 kanału. Polecam zapoznanie się z filmikiem:

  • @EL-ROJ coś pasującego z oferty zamel? Znasz dobrze te produkty :)

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Ze swojej strony mogę polecić naprawdę ten model :

    Zegar astronomiczny cyfrowy dwukanałowy z czujnikiem światła i kontrolą napięcia 90-420V AC / 1

    Mam go z 5lat na hotelu nic nie robię, nie reguluję. Posiada on oprócz nastaw jeszcze dodatkowo czujkę zewnętrzną bo nie zawsze wschód czy zachód odzwierciedla to co na dworze. Sami możemy też zakryć ręką czy rękawem i uruchomić dla sprawdzenia oświetlenia czy wszystko działa. Możemy ustawić też dwa niezależne kanały.