15 odpowiedzi

Sprawdź

jaka siatke na krety polecacie

Gargull 0 pkt dodane:

jakis jest dobry producent? z czego wynikają roznice w cenie? na wiosne mam do zrobienia ogrodek 800 m2.

 • EleMan 19 pkt

  Naturalne metody odstraszania są najbardziej skuteczne. Kret jest pod ochroną. nie powinniśmy łapać go w pułapki w których umiera w męczrniach ( a tak jest bo ze względu na jego szybki metabolizm w pułapce umiera w siągu 3-5 godzin. Wybuchowe pułapki to dla mnie coś strasznego. Biegający pies po działce powuje drgania a to skutecznie zniechęca kreta do przebywania na naszym terenia. Wszystkie pozostałe metody moga być skuteczne na krutko. Kret i tak wróci. Więc albo siatka albo zwierzątko.

 • Lucjan 2 pkt

  Ja miałem potęzny problem z kretami. przegrałem walkę. Dopiero zaadoptowanie kotów rozwiązało problem. Ktoś wyżucił dwa małe kotki do lasu. Przygarnąłem oba i teraz kretów nie ma. One ich nie zjadły ale odstraczyły.

 • KU-604743fecd4d2 0 pkt

  Wybierając siatkę trzeba zwrócić uwagę na wielkosc oczek

 • LucasT 2 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Przede wszystkim są metalowe i plastikowe. metalowe, wiadomo, droższe. 

  one są ocynkowane, wiec nic sie z nimi nie powinno dziac ale ja osobiście wybralbym plastik, nie wierzę że podczas montażu nie uszkodze powłoki i kiedyś dostanie się rdza, a wiadomo, że wymiana siatki na krety to jakies nieporozumienie.

  cena zalezy tez od grubosci plastiku, te najcieńsze są do wywalenia bo kret moze po prostu przypadkie to przegryzc. poza tym tu nie chodzi tylko o krety ale też o nornice itd.

  podobno włosi produkują swietne siatki kazdego rodzaju.