12 odpowiedzi

Sprawdź

jaka kosiarka?

Dominikaa 3 pkt dodane:

Jaką kosiarkę na działkę rekreacyjną polecicie?

 • Jacek Niżyński

  1000m2 do skoszenia to dość sporo. Jeśli na działce masz "prąd" to polecam kosiarkę z silnikiem o mocy około 1500-1600 w i szerokości koszenia 40-42 cm. Kupując nową kosiarkę producent podaje do jakiej powierzchni jest ona zalecana. Spalinowa będzie trudniejsza w obsłudze wymaga zakupu i przechowywania paliwa, okresowe wymiany oleju, filtra powietrza i innych prac serwisowych no i oczywiście głośniejsza. Możesz również zakupić wersję akumulatorową która jak napięcie łączy zalety kosiarki elektrycznej i spalinowej. Warto pomyśleć również o żyłkowej podkaszarce akumulatorowej , którą obkosisz trudniej dostępne miejsca i krawędzie. Jeśli miejsce w którym będzie przechowywana jest bezpieczne (od kradzieży) to z pewnością warto zainwestować w markowy sprzęt.

 • Redakcja
 • GN 12 pkt

  Jeżeli średni areał i rekreacyjny użytek - elektryczny chińczyk ze stalową obudową świetnie da radę.
  Ja mam w rodzinie 2 faworyty 1600W i jest ok.
  https://www.krysiak.pl/oferta/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-elektryczne/faworyt-xk-1600a/

 • ajotnet 119 pkt

  Taka w miarę cicha czy warcząca, ogromna działka czy 250m minus grządki i altanka, Jest prąd na działce czy nie. Tak precyzyjniej coś i będzie wszystkim prościej...

 • Gwozdziu944 204 pkt

  Sorki, że tak odpowiem ale jaki samochód na dojazdy do pracy?
   

  Przydałoby się więcej informacji.

  Interesuje Cię kosiarka tradycyjna, traktorek czy może samojezdna? Działka rekreacyjna może być też duża :D Jeśli kosiarka tradycyjna to z napędem czy bez? Rozrusznik elektroniczny czy tradycyjny szarpak?

  Jaki silnik Cię interesuje? Spalinowy czy elektryczny? Jeśli elektryczny to zasilany sieciowo czy akumulatorowo? A może jest Ci to obojętne? Jeśli akumulatorowo, to można dobrać podkaszarkę pasującą do tych samych baterii.

  Jakie są wymiary tej działki, czy dużo przeszkód na niej występuje w postaci drzewek, roślinności którą trzeba omijać itp. 

  Skoszoną trawę chcesz zbierać do kosza i kompostownika lub oddać do PSZOK czy może kosiarka z funkcją mielenia trawy? Kosisz wtedy bez kosza i skoszona trawa pozostaje na ziemi ale jest drobno zmielona. 

  Kosiarka będzie transportowana samochodem i ma być łatwa do złożenia i w miarę lekka czy jest to bez różnicy?

  No i jakiś przedział cenowy też by się przydał :)

  Myślę, że jak odpowiesz na te pytania, to nawet sama znajdziesz odpowiedni model dla siebie, ale w razie czego służę pomocą:) Jeśli masz jakieś pytania odnośnie któregoś punktu (np mulczowanie) to też zapewne pomożemy :)