12 odpowiedzi

Sprawdź

jaka kosiarka?

Dominikaa 2 pkt dodane:

Jaką kosiarkę na działkę rekreacyjną polecicie?

 • 1000m2 do skoszenia to dość sporo. Jeśli na działce masz "prąd" to polecam kosiarkę z silnikiem o mocy około 1500-1600 w i szerokości koszenia 40-42 cm. Kupując nową kosiarkę producent podaje do jakiej powierzchni jest ona zalecana. Spalinowa będzie trudniejsza w obsłudze wymaga zakupu i przechowywania paliwa, okresowe wymiany oleju, filtra powietrza i innych prac serwisowych no i oczywiście głośniejsza. Możesz również zakupić wersję akumulatorową która jak napięcie łączy zalety kosiarki elektrycznej i spalinowej. Warto pomyśleć również o żyłkowej podkaszarce akumulatorowej , którą obkosisz trudniej dostępne miejsca i krawędzie. Jeśli miejsce w którym będzie przechowywana jest bezpieczne (od kradzieży) to z pewnością warto zainwestować w markowy sprzęt.

 • GN 18 pkt

  Jeżeli średni areał i rekreacyjny użytek - elektryczny chińczyk ze stalową obudową świetnie da radę.
  Ja mam w rodzinie 2 faworyty 1600W i jest ok.
  https://www.krysiak.pl/oferta/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-elektryczne/faworyt-xk-1600a/

 • Taka w miarę cicha czy warcząca, ogromna działka czy 250m minus grządki i altanka, Jest prąd na działce czy nie. Tak precyzyjniej coś i będzie wszystkim prościej...

 • Sorki, że tak odpowiem ale jaki samochód na dojazdy do pracy?
   

  Przydałoby się więcej informacji.

  Interesuje Cię kosiarka tradycyjna, traktorek czy może samojezdna? Działka rekreacyjna może być też duża :D Jeśli kosiarka tradycyjna to z napędem czy bez? Rozrusznik elektroniczny czy tradycyjny szarpak?

  Jaki silnik Cię interesuje? Spalinowy czy elektryczny? Jeśli elektryczny to zasilany sieciowo czy akumulatorowo? A może jest Ci to obojętne? Jeśli akumulatorowo, to można dobrać podkaszarkę pasującą do tych samych baterii.

  Jakie są wymiary tej działki, czy dużo przeszkód na niej występuje w postaci drzewek, roślinności którą trzeba omijać itp. 

  Skoszoną trawę chcesz zbierać do kosza i kompostownika lub oddać do PSZOK czy może kosiarka z funkcją mielenia trawy? Kosisz wtedy bez kosza i skoszona trawa pozostaje na ziemi ale jest drobno zmielona. 

  Kosiarka będzie transportowana samochodem i ma być łatwa do złożenia i w miarę lekka czy jest to bez różnicy?

  No i jakiś przedział cenowy też by się przydał :)

  Myślę, że jak odpowiesz na te pytania, to nawet sama znajdziesz odpowiedni model dla siebie, ale w razie czego służę pomocą:) Jeśli masz jakieś pytania odnośnie któregoś punktu (np mulczowanie) to też zapewne pomożemy :)