Przeczytano 48 razy

Jaka kamera wifi ?

Potrzebuję 2 kamery jedna zewnętrzna druga wewnętrzna na wifi, najlepiej z jak największym kątem widzenia, będą znajdować się w sklepie spożywczym.

Rozdzielczość min.1920 x 1080 30 fps. Do tego potrzebuję też chmury, czas dostępu do nagrania 7dni wstecz. Zdalny dostęp na żywo mile widziany ale nie jest konieczny. 

Dobrze jakby była dostępna w TIM.

6

Odpowiedzi

Odpowiedzi (6)

 • Tak wygląda mniej więcej topografia pomieszczenia

 • Cześć! Może ciekawą kamerką będzie rozwiązanie ZAMEL:

  https://zamel.com/pl/gardi/kamera-bezprzewodowa-ptz-tuya-3mp-typ-kpt-01

 • Powiem szczerze, jeśli jest to sklep spożywczy czyli miejsce w którym może nastąpić kradzież, włamanie lub inne drastyczne zdarzenie nie oszczędzałbym na sprzęcie i wyposażył sklep w standardowy zestaw do telewizji dozorowej.

  Kamery pracujące na WiFi mają jedną podstawową wadę. Jeśli nie ma zasilania lub kiedy brakuje dostępu do sieci to nie mamy żadnych nagrań ani materiału dowodowego.
  Poza tym "współcześni" złodzieje znają się na rzeczy i jeśli zauważą tego typu sprzęt to są w stanie w prosty sposób wyeliminować go zagłuszając sygnał WiFi.

  Myśląc o standardowym systemie mam na myśli 2-4 kamery z autonomicznym rejestratorem, dyskiem do zapisu oraz dostępem zdalnym do tego systemu.

  Co prawda trzeba będzie początkowo wydać więcej ale z drugiej strony mamy system na wiele lat i pewność, że w razie zdarzenia będziemy w posiadaniu dowodów..

  Można zacząć od 2 kamer a potem rozbudowywać.

  Nie znam układu sklepu ani jego powierzchni więc trudno jest doradzić konkretny sprzęt ale myślę, że poniższe kamery oraz rejestrator powinny sprawdzić się do tego systemu:

  https://www.tim.pl/ds-2ce78h0t-it3f-2-8mm-c-kamera-analogowa-5mpix-hikvision

  lub

  https://www.tim.pl/ds-2ce16h8t-itf-2-8mm-kamera-analogowa-5mpix-hikvision

  do tego rejestrator:

  https://www.tim.pl/ds-7108hqhi-k1-s-rejestrator-hybrydowy-4mpix-hikvision

  I dysk HDD o pojemności minimum 2TB (najlepiej seria WD PURZ).

  O kablach i zasilaniu nie będę pisał bo nie znam topologii i układu pomieszczeń.

  • @Matko: Ja tu podrzucę, że jeśli te kamery robisz dla kogoś, to nie kupuj kamery wifi. Będzie tracić sygnał, gubić połączenie, a Ty będziesz jeździł co 3 dni zrobić reset lub poprostu popatrzeć na kamerę i sama zacznie działać. Dodatkowo jeśli będzie obraz lepszej jakości, a router najzwyklejszy to może mocno zamulić sieć. I niesmak klienta w stosunku do Ciebie pozostanie.

  • @Matko: jest to sklep mojego taty więc kwestia oprzewodowania zostaje w moich rękach, postaram się wrzucić jakiś podglądowy obraz pomieszczeń. Obecnie już są 2 kamery ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

  • @Szymon028:

   Widziałem rysunek.

   Kamery które wcześniej proponowałem spokojnie się sprawdzą ale widzę, że 3 szt to minimum.

   Jedna do obserwacji wejścia, druga na kasę i jedna ogólna do obserwacji całego pomieszczenia.

   Kamery mają kąt widzenia około 90st.
   W przypadku kamery obserwującej wejście polecam umieścić ja lekko z boku aby patrzyła pod kątem. Będzie mniej problemów z prześwietleniem od światła za drzwiami.

  • Wyświetl dodatkowe odpowiedzi (1)