18 odpowiedzi

Sprawdź

Jak w trakcie prac remontowych uszkodzicie przewód lub kabel w ścianie o różnych

ajotnet 108 pkt dodane:

rozmiarach i przekrojach jak i izolacjach to jak i czym naprawiacie ? W ziemi to mufy termokurczliwe, z klejem, tuleje i praski to wiadomo, a w domach i mieszkaniach to jak się to odbywa aby Pan był zadowolony ? 

 • Goral1982 0 pkt

  Najpewniejsza metoda lutowanie, i pożądne zaizolowanie rurą termokurczliwą z klejem lub puszka zalana żelem lub czymkolwiek nieprzewodzącym napięcia, zabezpieczającym przed dostaniem się wilgoci. 

 • LucasT 2 pkt

  U mnie zdarzyło się o dwa razy. I za każdym razem skończyło się montowaniem puszki, a w puszce łączenie na kostkę. Zaznaczam że mowa o ścianie jeśli ktoś trafi np na suficie pełnym prętów to już chyba tylko lutowanie z łapami w górze.

 • Br3xPL 75 pkt

  Ja zazwyczaj pod ręką mam lutownice i pokutuje, jestem pewny połączenia, nie ufam za bardzo złączkom w tynku. 

  Z rok temu nawet nie cały, robiliśmy drenaż po ogrodzie i ocieplaliśmy dom od fundamentu. Wiedziałem że idzie tam skrętka od internetu, ale pech chciał że ja trafiłem szpadlem. Tam ja obracałem niby nie było widać draśnięcia. Ale za miesiąc... Awaria internetu, przyjeżdża specjalista, ma jakiś sprzęt co wykrywa dokąd jest dobra jakość łączą i znalazł. Znowu odkopaliśmy na ten 1.2m po spawał (bo tak to się chyba nazywa) jakaś specjalna mufa i jest do dziś.

 • ajotnet 108 pkt

  A jak jest tak trafiony że nie ma z czego naciągnąć lub się po zwarciu skrócił 1-2 cm i co dalej z tym robić bo bezpieczniki to gwoździe i spinacze do papieru bo nie było bo wywalało itp opowieści...

 • GN 11 pkt

  Puszeczka/kosteczka?

  lub w wersji na bogato - lutowanie, koszulka z klejem, łatanie ściany

  Raz na początku "kariery remontowej", przy wierceniu w wielkiej płycie udało mi się trafić idealnie w izolację między żyłami - wiertło 6 przeszło, a w 8 zapaliła się widia ;P
  wstyd się przyznać, ale sprawa zakończyła się użyciem silikonu....

 • Piotr Bibik

  to j utrudnię ;) co jeśli np. przewiercona zostanie ekranowana skrętka lub przewód antenowy.