8 odpowiedzi

Sprawdź

Jak usunąć zapach psa z samochodu?

Piotr Bibik dodane:

Zdarza mi się wozić w bagażniku samochodu typu kombi dużego psa (ledwo się mieści). Niestety po takich wycieczkach pozostaje specyficzny zapach. Bezskutecznie szukam różnych sposobów na skuteczne i trwałe usuniecie zapachu psa. Stosowałem różne chemiczne preparaty, jednak wszystkie były nieskuteczne i wymagały suszenia tapicerki. 

Ostatnio, trochę przez przypadek dowiedziałem się, że trwale wywabiać takie zapachy można przy pomocy ozonowania więc na próbę kupiłem generator ozonu o wydajności 60 000 mg/h. Dziś dwukrotnie włączyłem ozonowanie samochodu (na 60 minut za każdym razem). Obecnie w samochodzie bardzo mocno czuć specyficzny zapach ozonowania. Ciekawe, czy za kilka dni w aucie nadal będzie wyczuwalny zapach psa?

Podzielcie się Waszymi sposobami na skuteczne usuwanie zapachu zwierząt z wnętrza samochodu.

 • Ale przyznać trzeba, ze psiaka masz fajnego :)

 • Tak, ozonowanie niszczy wiekszośc zapachów. 

  Bardzo mocny ozonator kupiłeś, nie wiem, czy nie za mocny do samochodu. 

  Ozonowanie powinno trwać około godziny i czas jest zależny od wydajności urządzenia. Z twoim potworem zapewne powinno wystarczyć mniej czasu. 

  Zapach to może być ozon, ale ozon ulega rozpadowi w kilkanaście minut. I zapach powienien zniknąć. Pytanie - jaki ozonator kupiełes ?  Płytkowy ? czy z rurą kwarcową ? 
  Płytkowy - który jest tańszy, poza ozonem wytwarza też inne związki (chyba azotu), którego zapach może się utrzymywać kilkanaście dni. 
  Mam obydwa ozonatory, ale kwarcowego jeszcze nie przetestowałem w samochodzie. Wiec nie mam osobistego porównania. Po płytkowym w samochodzie "śmierdziało" ze dwa tygodnie. Dlatego zbudowałem drugi, kwarcowy.