3 odpowiedzi

Sprawdź

Jak podłączyć łącznik krzyżowy ospel?

freddy 3 pkt dodane:

Jak w temacie.

  • Często, gęsto, ciężko jest odczytać schemat nadrukowany na osprzęcie i nie chodzi tylko o wykonanie OSPEL ale i innych producentów. W moim przypadku, zawsze biorę w ręke miernik załączony ( na bibacza :D ) i mierzę sobie gdzie mam przejście a gdzie nie i w którym miejscu się ono zmienia po przełączeniu przycisku. Koledzy niżej precyzyjnie odpowiadają na problem. Ja jednak proponuje pobawić się miernikiem i samemu dojść do rozwiązania, problem nie jest zbyt wielki a można na nim poćwiczyć obsługę miernika i rozwinąć swój zmysł pod kątem działania różnych aparatów i urządzeń. Ponadto w przyszłości gdy zdarzy się większy problem, będzie łatwiej znaleść rozwiązanie, bo będziemy bardziej rozwinięci w rozwiązywaniu problemów, myślenie będzie nieco lepsze. :)

  • No powiem że ten OSPEL to jednak ma nie ciekawe i oznaczenia i wykonanie a potem i zywotność. Dla czego tak nie można było wymyśleć że z góry dwa wejściowe i z dołu dwa wyjściowe jak mają to inni. Oni jednak zostali tam gdzie byli ze 30 lat temu...

  • Zdjęcia powinny ci pomóc C i A to wejście, czyli tam podłączysz 2 przewody od schodowego. D i B to wyjscie i dajesz go DO schodowego, a z niego na lampę. C i A możesz podłaczyć zamiennie. Jak zamienisz to będzie świtło zapalało się klawiszem w dól albo w górę.