3 odpowiedzi

Sprawdź

gniazdo natynkowe podwójne jak podłączyć?

Hela 2 pkt dodane:

Mąż za granicą a u mnie pies zerwał z ściany gniazdko natynkowe. Już wiem jak się fachowo nazywa bo kupiłam nowe :) Powiedzcie jak to podłaczyć. Hejterom dziękuję :) Kobieta to co nic nie potrafi?  i cóz że blondynka ;) 

 • Tak jak kolega niżej na filmiku, tylko warto sprawdzić wcześniej kable czy faza jest tam gdzie powinna i czy kabel ochronny to faktycznie żółto-zielony. Powodzenia! 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ustaw się na wprost i teraz od lewej strony dajesz przewód brązowy, a od prawej przewód w kolorze niebieskim. Na bolec jak zawsze żółto-zielony. 

   

  Jakieś małe uwagi? Zwrócił bym uwagę na zamontowanie kabla z dobrej strony (śruby mocującej) Mam nadzieje, że dobrze to ukazałem na zdjęciu (przyznaje nie jestem najlepszy w grafice) Jak podłączysz przewód z prawej strony śruba prawoskrętna będzie ci go wypychać, ale jak już to zrobisz z lewej strony śruba ci go "wciągnie". Oczywiście takie rozwiązanie jest dobre dla jednego przewodu, bo już gdy łączymy gniazda, to potrzebujemy 2 przewodów brązowych, 2 niebieskich i 2 żółto-zielonych. I wtedy musimy dać jeden z lewej drugi z prawej, bo nie wepchniemy 2 przewodów z lewej strony, bo zwyczajnie tam nie ma na to miejsca.

   

  Mam nadzieje, że za dużo nie namieszałem ci w głowie :D

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Cześć. 
  Tutaj jest filmik jak podłączyć takie gniazdo. Link

  Przed przystąpieniem do prac obowiązkowo trzeba wyłączyć bezpiecznik zasilający ten przewód! Prace pod napięciem poważnie grożą porażeniem prądem elektrycznym a w konsekwencji nawet śmiercią. Jeśli nie czujesz się na siłach to lepiej zadzwonić po elektryka niż po karetkę. I to jest bez hejtu, po prostu ostrzeżenie bo to są na prawdę prace niebezpieczne mimo iż mogą się wydawać prozaiczne. 

  Od siebie dodam, że do wykonania takich prac potrzebujesz minimum próbnika obecności napięcia Link (najtańsze to koszt kilku złotych) aby upewnić się, że przewód jest odłączony od zasilania. ZAWSZE należy sprawdzić czy próbnik działa np w gniazdku które jest zasilone. Po odłączeniu zasilania z przewodu sprawnym próbnikiem potwierdzasz brak obecności napięcia i można przystąpić do wymiany gniazda. 


  Tutaj link jak używać wskaźnika napięcia Link. Nie znalazłem filmiku  w którym prowadzący nie popełniał rażących błędów w swoich wypowiedziach, więc jest taki milczący.

  Życzę udanej wymiany! :)