Przeczytano 645 razy

Gdzie byś zastosował taki przekaźnik ?

Hej !

W jakich aplikacjach widział byś a może stosujesz takie przekaźniki miniaturowe ?

Odpowiedzi (5)

 • Zastosowań mają wiele, lecz głównie tak jak koledzy już wspomnieli używa się ich zabezpieczając wejścia i wyjścia sterowników pełniąc rolę separującą. 

  Oprócz standardowych przekaźników interfejsowych można również spotkać przekaźniki z wbudowanymi zabezpieczeniami nadprądowymi lub z możliwością odprowadzenia potencjału. Czyli oszczędzamy miejsce w szafie. stosując mniej elementów.

  Zobacz sobie film o "niestandardowych" przekaźnikach interfejsowych firmy Fidner:

  https://youtu.be/hs-J5Tla8JE?t=57

  • @Piotr Kubaszewski:Widziałem ten film. Pan Stanisław z firmy Finder jest niesamowity potrafi godzinami opowiadać o przekaźnikach i produktach z oferty firmy Finder. Zresztą firma Finder jest gigantem w produkcji przekaźników i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, znana i ceniona na całym świecie :-) Założyciel firmy Finder jako pierwszy wymyślił i opatentował pierwszy przekaźnik bistabilny bodajże w 1954 roku, którego zasada działania nie zmieniła się do dzisiaj.

 • Mój kolega wsadza w rozdzielnice miejscowe do klimatyzacji na hotelach po podaniu impulsu z kart hotelowych do uruchomienia klimatyzatora wewnętrznego w pokoju.

 • Przekaźniki typowo przemysłowe, zajmują niewiele miejsca. Idealne do zabezpieczania modułów sterownika przed niepożądanymi prądami i napięciami od strony elementów wykonawczych. Dodatkowo wskaźnik diodowy ułatwiający kontrolę czy cewka przekaźnika jest zasilona.

 • W aplikacjach przemysłowych jako przekaźniki pośredniczące między obiektem a wejściami czy wyjściami sterownika.

  Z racji wąskiej budowy i filtrów na cewce spełniają się w tych zadaniach idealnie.