2 odpowiedzi

Sprawdź

Drugi przewód w złączu kablowym

Gwozdziu944 47 pkt dodane:

Cześć

Mam przy domu złącze kablowe z licznikiem i już jest zasilony dom (przewód 4x10mm2). Chciałem przygotować garaż pod przyszłą ładowarkę do samochodów elektrycznych (najmocniejsza wersja czyli około 22kW/400V). Muszę do garażu doprowadzić nowy przewód od złącza kablowego (również 4x10mm2) do garażu. Moje pytanie to czy zakład energetyczny może się przyczepić że mam 2 WLZ wpięte pod jedno zabezpieczenie?
Oczywiście w odpowiednim czasie będę wnioskował o zwiększenie mocy i dopiero wtedy będzie podłączany drugi przewód.

  • Można popytać się w zakładzie energetycznym, ale lepiej postawić drugą skrzynkę i i wtedy z gł. skrzynki energetycznej poprowadzić kabel co najmniej 16mm cu do podskrzynki i w niej rozdzielić na dom/garaż warto wtedy mieć pomiar rezystancji izolacji kabli.

  • Oczywiście kabel nie przewód. Jak złożysz wniosek o warunki postawią Ci druga SLkę. Jeżeli nie chcesz ingerować w istniejącą to postaw na tylniej ściancę dotychczasowej SL rozdzielnicę ROZDZIELCZĄ z FR(rozłącznikiem 4 polowym) ale musisz wyciągnąć ten istniejący kabel do domu i tam też wsadzić ten nowy co czeka na garaż.

    Zrobisz nowy mostek z licznika do tej szafki i zniej wyjdziesz dwoma obwodami do domu i garażu niezaleznie z zabezpieczeniem 3x32A (2szt). Jak masz więcej potrzeb możesz sobie rozbudować jeszcze jakieś oświetlenia czy gniazda itp...