7 odpowiedzi

Sprawdź

Dlaczego nie grzeje?

matnet999 0 pkt dodane:

Witam. Ostatnio zauwazylem, ze pralka nie pierze tak dobrze jak kiedys. Nastawilem program 95st i okazalo sie, ze szyba w pralce jest zimna, nawet nie letnia  pralka zgodnie z opisem producenta ma komunikat błędu o niewlasciwej temperaturze- u mnie zadnego bledu nie pokazuje. Co wg Was moglo pasc? Programator? Grzalka? Czujnik? 

 • przemo1969 0 pkt

  Jeżeli posiada się odpowiednie narzędzia Multimetr i podstawowe pojecie o elektryce mozna sprawdzić na wyłaczonej z napięcia pralce po otwarciu obudowy  grzałkę, W tym celu ustawiamy miernik na pomiar rezystancji odłaczamy przewody (złacza konektorowe) i dokonujemy pomiaru.Jeżeli miernik nie pokazuje oporności oznacza że grzałka ma tzw przerwę i jest uszkodzona.Można również sprawdzić czy do grzałki dochodzi napięcie .W tym celu przełaczamy miernik na pomiar napiecia ustawiamy program pralki i sprawdzamy czy po jakims czasie od pobrania wody pojawi się napięcie.Jezeli nie pojawi się nalezy sprawdzić płytę sterownika.

 • Br3xPL 135 pkt

  Jeżeli sterownik nie pokazuje błędu. Programator bez zarzutów. To wina spada na grzałkę.

 • Peter45 0 pkt

  Grzałka na 90 %

 • EL-ROJ

  Cześć! Jeżeli sterownik nie wskazuje komunikatu błędu, a taki ewidentnie występuje, to problemu szukałbym w sterowniku. Jego działanie jest niepoprawne, ponieważ w innym wypadku zgłaszałby błędy. Jeżeli pralka jest na gwarancji to proponuję ją oddać do serwisu, jeżeli nie, to w zalezności od jej wieku można ją zutylizować i zakupić nową lub zapłacić za przegląd, diagnostykę i ewentualną naprawę. 

 • Tadeusz 0 pkt

  Ja miałem przepaloną ścieżkę na płytce sterowania (było widoczne osmalenie). Dlatego nie było informacji o błędzie grzałki.

 • ajotnet 149 pkt

  Daj zarobić ludziom z serwisu AGD bo czasem tak bywa że jak zaczniesz rozkręcać to czego w życiu nie robiłeś to albo coś się urwało lub pękło i kosztuje więcej niż ta naprawa w domowych warunkach samoróbka. Dostaniesz gwarancję na usługę, a w tym czasie zarób na czymś innym na czym się znasz...

 • gelotek 0 pkt

  Zacznij od sprawdzenia grzałki, jeśli jest ok to sprawdź czujnik znajduje się on tuż przy grzałce, jeśli grzałka i czujnik ok to wtedy trzeba sptawdzić połączenie czujnika ze sterownikiem i przekaźnik sterujący grzałką.
  Bylo by lepiej jakbyś podał model pralki ;).
  Na filmiku pokazane jak sprawdzić grząłkę i miejsce gdzie jest czujnik temperatury.