Odpowiedzi (2)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Generalnie klejenie membrany to troche jak zaklejanie wykwitów rdzy na karoserii samochodowej. Nie pomoże za bardzo.
Można próbować skleić membranę, ale trzeba trzymać się kilku zasad.
- kleić klejem elastycznym
- kleju dać minimalną ilość, alby nie usztywnić membrany i jej nie obciążyć. Większa masa membrany to przesunięcie charakterystyki głośnika w kierunku niższych częstotliwości.
- Jeżeli pęknięte jest miejsce uginające się w czasie drgań (połączenie obudowy głośnika z membraną) to właściwie głośnik jest do skasowania. Nie da się tego skleić bez szkody dla dźwięku.
I - niestety - zadanie to jest trudne do zrobienia w sposób zadowalający. W głośnikach średniej klasy - szkoda się bawić, lepiej za parę złotych kupić nowy głośnik. W sprzęcie Hi-Tech - klejenie dewastuje parametry głośnika.
Czytaj także:
Podstawa betonowa masztu na dachu z membraną
Czy taka mata jest również zalecana na dach wykonany z membrany? P
Kto wynalazł prąd?
Kto wynalazł prąd? To pytanie kryje w sobie fascynującą historię od
Czy miedź rdzewieje?
Miedź to wyjątkowy metal, który zamiast rdzewieć jak żelazo, ulega
DK 0100 – nowa puszka odgałęźna IP66, kompaktowa i wytrzy
Nowa puszka odgałęźna DK 0100 od Hensel to maksymalna funkcjonalnoś
Pytanie zasadnicze co chcesz kleić i dlaczego ? Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrego dźwięku to uznaję że nie było pytania, bo po prostu wymienia się głośnik uszkodzony i po sprawie. Można ewentualnie wymienić całą membranę jeśli się jest cierpliwym i ma zręczne rączki. Jeżeli jednak dźwięk ma być tylko "słyszalny" i przeszkadza Ci "chrapanie" dobiegające z głośnika to rzeczywiście można dziurę zakleić jedynie celulozowym papierem o kreślonej sztywności klejem do celulozy. Nie ma to już wtedy znaczenia jak to zrobisz i czym konkretnie.