6 odpowiedzi

Sprawdź

Czy impedancję pętli zwarcia, zgodnie z wymogami przepisów, trzeba mierzyć dla każdego gniazdka, kontaktu czy wystarczy dla całej instalacji ?

Tede3 0 pkt dodane:

Komunalny zarządca nieruchomości zażądał pomiaru dla każdego gniazdka po ułożeniu nowej instalacji. Elektryk pomoerzył impedancję pętli zwarcia głównej rozdzielnicy oraz prąd różnicowy wyłączający zasilanie na każdym gniazdku, obwodzie. Czy jest taki obowiązek?

  • Pomiar należy wykonać dla każdego gniazda z uziemieniem.

  • Nie zapomnijcie też że pomiar jest w dniu i czasie badania adekwatny do tego co pokaże przyrząd. Po wyjściu z lokalu, mieszkania nie macie wpływu na to co ludzie robia we własnych lub wynajętych mieszkaniach czy domach. Dlatego pisanie że w tym gniazdku jest OK a tamtym nie jest oki ? Czy wszuystkie nawet za szafą czy łóżkami i meblami odsuwacie wszystkie i zagladaćie w każdy kąt w mieszkaniu ? Macie takie chęci sami z siebie czy lubicie być posądzani że cos zgineło bo tam leżały kolczyki, pieniądze itp nie wiadomo co jeszcze .... Ludzie potrafią być beszczelni na wskroś...! Nie można wszystkich jedną miarka ale też jest ograniczone zaufanie. Tak jak z gniazdami jak Ty nie wiesz gdzie sa gniazda to czasem mieszkaniec tego nie wie lub Ci nie powie i oczywiście Ty  będziesz winny !

  • Powinno być pomierzone każde gniazdo.

  • Tak. Jest obowiązek pomierzyć każde gniazdo 

  • Dziękuję.

  • Pomiary wykonujemy dla każdego gniazda. Np pomiar w pierwszym gniazdzie może bardzo dobry, a już w drugim gniazdzie mogą być poluzowane styki i już pętla zwarcia nie wyjdzie nam taka jaka powinna być.