9 odpowiedzi

Sprawdź

Co w instalacji elektrycznej jest najważniejsze dla przyszłego użytkownika?

KU-609513b7014fd 0 pkt dodane:

Co w instalacji elektrycznej jest najważniejsze dla przyszłego użytkownika?

 • Moim zdaniem najważniejsza jest nie sama instalacja, a dobre zbadanie potrzeb przyszłego użytkownika. Bardzo ważna jest wiedza techniczna instalatora, i umiejętność prostego jej przekazania inwestorowi.
  To umiejętność zainteresowania inwestora swoją osobą i przekonanie, że to właśnie my mamy wiedzę i umiejętności, aby wykonać mu bezpieczną instalacje elektryczną, która przez lata będzie bezawaryjnie funkcjonować i z z której będzie zadowolony.
  To zarazem jest chyba najtrudniejsze i zabiera najwięcej czasu. 

  I czas jest kolejnym wyzwaniem.

  Elektryk najczęściej jest wzywany na koniec i ciągle poganiany, a jednocześnie jest oczekiwanie, że instalacja elektryczna to kilka kabelków więc nie ma się nad czym zastanawiać i nie może to być drogie.

  Koło się zamyka, bo tanio, szybko i bez znajomości oczekiwań inwestora ( a ten jest nieświadomy możliwości) bezpiecznej i użytecznej instalacji się nie zrobi.

 • GN 2 pkt

  Bezpieczeństwo, ergonomia, możliwość rozbudowy?

 • Jak poniżej, spróbuj rozwinąć o następujące tematy:

  - jakieś specjalne wymogi, typu "inteligfentny dom'?

  - chodzi o bezpieczeństwo, czy o praktycna strone uzytkowania  - wówczas spróbuj dopisać, nad czym się zastaawiasz

  - to dla Ciebie, czy dla kogoś?

  - dysponujesz projektem, z którym masz problem?

  Potrzebne są takie informacje, bo o "instalacji elektrycznej:" to tak jakbyś zapytał "co jest najważniejsze w aucie?" :)

 • Bezpieczeństwo na 100%, a reszta jest milczeniem bo "przyszły użytkownik" jeszcze nie wie "sam" co chce. No chyba że wiesz co "on chce" lub z jego punktu widzenia uważasz za "najważniejsze" to powodzenia życzę w jasnowidztwie ?

  Jaki to jest - przyszły użytkownik ?

 • 1. Bezpieczeństwo użytkownika jak i sprzętu.

  2. Logiczny rozkład gniazd i łączników

  3. Rzetelne pomiary i oględziny instalacji.

 • Najważniejsze aby nie grzebał. W mieszkaniach niekiedy montują łączniki na 24V bo ludzie grzebali i dostawali po palcach 230V, a później pretensje do instalatora bo niebezpieczeństwo. a 24V to większe prądy grubsze kable trochę bardziej problematyczne, ale co zrobić. 

  No i historia wymiany topikowych na esy. Dlaczego? Bo ludzie grzebali wsadzali gwóźdź cala klatka nie miała prądu, ale on już miał. Takie "watowanie" bezpieczników jest szczególnie niebezpieczne. 

 • Najważniejsze jest bezpieczeństwo.
  Możesz rozwinąć pytanie? Bo jest dość rozległe. Chodzi o automatykę, wygodę, bezpieczeństwo, funkcjonalność, możliwość rozbudowy?