13 odpowiedzi

Sprawdź

Co sądzicie ogrzewaniu podłogowym

KU-60474361ad6e0 0 pkt dodane:

Potrzebuje rady czy warto robić w mieszkaniu podgrzewanie podłogowe czy się sprawdza? Robić w całym mieszkaniu czy tylko w łazience ? 

 • Deni 0 pkt

  Pewnie, że robić. Użytkuje 10lat i żałuję jedynie że w kuchni nie zrobiłem podczas remontu bo już nie chciało mi się skuwac wylewki. Jest to grzanie niskotemperaturowe i dobrze sprawdza się przy piecach kondensacyjnych. I warto wykonać w całym domu, sporo osób zleciło wykonanie ogrzewania podłogowego tylko na parterze i żałowali że też nie zrobili na piętrze. Wszyscy zgodnie mówią, że komfort cieplny przy samych grzejnikach jest mniejszy. 

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  Jak masz robić rób w całym domu, fajnie zimą jak zimno na dworze robić sobie coś na boso a i w stopy ciepło, pamiętaj tylko o wybraniu materiału, jaki wykorzystasz, zwróć uwagę na to, czy jest on odporny na działanie wysokich tem, dobrze przewodzi ciepło i ma najniższy współczynnik oporu cieplnego. Tak naprawdę możesz wykorzystać każdy materiał – drewno, płytki czy panele. Na ogrzewanie podłogowe połóż jednak taki model, który spełnia wszystkie powyższe kryteria.

 • EleMan 19 pkt

  Jeśli już robić to wszędzie. Ja żałuję że nie zrobiłem w garażu. Ogrzewanie podłogowe wodne zasilanie kotłem gazowym kondensacyjnym  vailant eco tec pro. Dodam że 90 % podłogi pokrywają panele laminowane i sprawdza się idealnie. Temperatura ustawiona na kotle 41% i 50 dla CWU. Trzy sterowniki dla każdej sypialni i salonu. 

 • LucasT 2 pkt

  My zdecydowaliśmy się na podłogowe tylko w łazienkach i korytarzu. Wynika to z tego, że korytarz jest wąski i kaloryfer byłby bardzo widoczny. Do tego nie inwestujemy w jakieś sterowanie elektroniczne więc łatwiej termostatem na grzejniki.

  Ostatni powod: często wyjeżdżamy. Nagranie podłogowa domu po przyjeździe zabiera dużo czasu.

 • KU-6047440d8b640 0 pkt

  Mam I nie polecam

 • KU-604743fecd4d2 0 pkt

  Całodobowe

 • Katol -1 pkt

  Fajny jest tego blus, że niema widocznych grzejników które niekiedy niszczą wygląd pomieszczenia. Osobiście jednak stawiam na tradycyjne grzejniki a ogrzewanie podłogowe uważam tylko w łazience gdzie niekiedy wychodzi się na zimne płytki. Myślę że opinia jest generowana z takiego powodu, dlatego że, nie lubię gdy mi grzeje coś w stopy nawet jak jest to delikatne ciepło. Źle mi z tym faktem. Tak więc jeśli ktoś też tego nie lubi to lepiej wybrać tradycyjne grzejniki,

 • ajotnet 117 pkt

  Podgrzewanie podłogowe czy ogrzewanie podłogowe. Wodne z kotła czy elektryczne. Na 10 min czy całodobowe ?

 • Inela -1 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Od 6 lat posiadam ogrzewanie podłogowe w łazienkach, kuchni i korytarzu. Nie wyobrażam sobie że jak bym budował nowy dom miało by zabraknąć ogrzewania podłogowego. W łazience, piękna sprawa chodzić boso po ciepłych kaflach, korytarz- ściągasz byty zimą i czujesz ciepło, a przy tym mokre dywaniki od śniegu się wysuszają, kuchnia- uwielbiam gotować i chodzić bez skarpet, a i dziecko przy tym może się bawić na podłodze bez obawy rodzica że może podłoga jest za zimna. Osobiście widzę same plusy.