10 odpowiedzi

Sprawdź

co dalej

Ares 0 pkt dodane:

Mam laptopa lenowo g 505 i zostal zalany chodzil ale nie bylo obrazu zakupilem nowa plyte i teraz obraz wyglada jakby cos zjadalo matryce przez hdmi nie ma nic co to moze byc

dziki za madre odpowiedz moze ktos tez tak mial bo nie wiem czy to matryca a moze tylko polaczenie laptop matryca zaznaczam ze na mierniku sie nie znam

 

 • Tutaj tylko wymiana matrycy wchodzi w grę.

  Pozdrawiam

 • tak, być może da się to wyczyścić, yć może nie, ale to trzeba rozebrac matryce. Kiedyś mówiono o wodzie z odrobiną ludwika. Tak czy siak ja bym polecał oddac to już na tym etapie do serwisu, mając nadzieje, że nie zostały wyżarte styki matrycy. Trzymam kciuki.

 • Matryca jest ewidentnie uszkodzona. Ciecz dostała się między warstwy matrycy.

 • Oto zdjecie

 • Ja też zalałem laptopa kiedyś. Ważne też co się wylało - u mnie piwo, i to była zła nowina.

  Tak, jak mówi kolega, trzeba dokładnie i delikatnie przetrzeć taśmy łączace z matrycą. Co do hdmi, to nie jest to nic dziwnego, u mnie kończyło się to wymianią złącza, i wszystko działało. Z tego, co wtedy wyczytałem, jest to już prawie standardowa czynność po zalaniu. Ale warto to zrobić, żeby coś się nie zwarło, bo wtedy albo nowa płyta główna, albo co najmniej karta graficzna.

   

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Pisząc że zakupiłeś nową płytę chodzi Ci o płytę główną?

  Jeśli masz go rozebranego na części warto przyglądnąć się taśmom od matrycy czy nie mają jakichś mocniejszych śladów na izolacji lub czy nie są przerwane. Zobacz też wtyczki od tych tasiemek czy nie są przysniedziale.

  Dziwna sprawa to brak obrazu przez HDMI...

  Możesz dodać jakieś zdjęcie jak wygląda obraz wyświetlony "jakby coś zjadało matrycę"?