Przeczytano 735 razy

Bezprzewodowy czujnik ruchu z komunikacją do bazy na szynę DIN

Szukam sprzętu i nie mogę znaleźć odpowiedniej konfiguracji (urządzeń) może pomożecie?

- Zewnętrzny bezprzewodowy czujnik ruchu (opcjonalnie z czujnikiem zmierzchu)

- urządzenia do rozdzielnicy montowanego na szynę DIN, które będzie „gadać” z bezprzewodowym czujnikiem ruchu – z wyjściem przekaźnikowym aby można było załączyć zasilanie (opcjonalnie z możliwością podłączenia włącznika światła)

Chcę czujnik ruchu zamontować przed bramą garażową

Odpowiedzi (10)

 • Cześć! Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie czujnika ruchu RCR-01 zamel i odbiornika ROM-01. W załączniku link do bezprzewodowego czujnika ruchu. Jedyny minus RCR-01 jest konieczność wymiany baterii oraz IP20 :/  Ale sąsiad zastosował w drewnianej altanie i działa świetnie :)

 • Cześć,

  To mój problem/"wyzwanie" opisywał kolega JacaN ;-)

  Pytanie czy jest możliwość doprowadzenia zasilania na zewnątrz do czujnika?

  Odp:Właśnie nie bardzo. Po pierwsze jest już elewacja zrobiona (chciałbym wydać trochę więcej kasy na rozwiązanie aby nie kuć czy niszczyć elewacji ). Sam garaż jest nisko zrobiony w stosunku do reszty domu i jak przebiję się przy suficie w garażu to wyjdę na zewnątrz niżej niż są zamontowane lampy. Same lampy są zamontowane na murze nad garażem (mam płaski dach - garaż)

  Można zastosować sonde zmierzchową lub czasowka ewentualnie zegar astronomiczny.

  Odp: Mam zegar astronomiczny ale to nie rozwiązuje problemu, że chciałbym aby zapalało się światło przed bramą garażową gdy, ktoś przechodzi przed posesją.

  JacaN napisz proszę więcej o swojej instalacji w garażu ewentualnie na zewnątrz.
  -- W garażu jest główna rozdzielnica ale nie chciałbym robić bruzd. Do furtki i bramy wjazdowej są doprowadzone kable + sygnałowe ale są przewidziane na domofon + przyszłościowo skrętka pod internet.

  Mam możliwość podwieszenia czujnika pod więźbą dachową i zasileniu 230V ale w dalszym ciągu nie będę miał możliwości komunikacji po kablu. 

  Mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda.

 • Super że zaangażowaliście się w pytanie.

  Jest to temat u mojego kolegi. Wiadomo dom już wykończony i nie możliwości doprowadzenia dodatkowych przewodów. Kolega zamieszkał wiosną więc problem z oświetleniem wjazdu pojawił się dopiero teraz. dopytam o możliwość podłączenie się do przewodów przy bramie a najlepiej to zaproszę kolegę by dołączuył do naszej społeczności. 

  Jestęscie wspaniali i niezwykle pomocni. 

  Dziękuję Że można na Was liczyć.

 • gelotek zgodzę się z toba że ip 20 to nie za wiele dla urządzenia. Skoro kolega JacaN chce wysterowac oświetlenie przed bramą garażową to może wystarczy wykorzystać sygnał z bramy. Pytanie czy jest możliwość doprowadzenia zasilania na zewnątrz do czujnika? Można zastosować sonde zmierzchową lub czasowka ewentualnie zegar astronomiczny i efekt może być równie zadowalający. JacaN napisz proszę więcej o swojej instalacji w garażu ewentualnie na zewnątrz. Może bramą zewnętrzną lub furtką ma jakąś instalację i tam można pobrać sygnał sterowania systemem oświetlenia.

 • ELEKTRO-SYSTEM ten czujnik średnio się nadaje na zewnątrz z 4szt z jakimi mialem doczynienia 3 padły po pierwszej zimie a były umieszczone na podprzybitce ;)

 • Proponuje czujnik ruchu zewnętrzny firmy zamel oraz moduł przekaźnikowy na szybę DIN, wyłącznik bezprzewodowy.

 • Jak cchesz wiecej jakiś bajerków to zamiast proximy mozesz zamela i suple użyć wtedy masz dodatkowo konfiguracje z telefonu.

 • Zewnętrzny czujnik ruchu Steinel np IS 1 https://www.liderlamp.pl/steinel-600419-czujnik-na-podczerwien-steinel-600419-is-1-czarny-html/
  do rozdzileni Odbiornik PIN4 DIN - Proxima https://www.proxima.pl/produkt/radiolinia-pin4-din/
  i nadajnik z Proximy montowany w czujniku ruchu najlepiej dobór dobrać poprzez pogawędke z technikiem z Proximy. Wszytskie urządzaonka Proximy mają świetne zasięgi i są małe :)

  Lub zamiast czujnika Steinel czujnik dualny alarmowy zewnętrzny np CROW i do niego nadajnik z Proximy