5 odpowiedzi

Sprawdź

Zmiana napięcia

Wojciech Sałek 0 pkt dodane:

Klient będzie wysyłać system chłodzenia do Meksyku. Nie chce przerabiać produktu wewnątrz, za duży koszt. Potrzebna zmiana napięcia z 400V 50 Hz na 440V 60 Hz. W załączeniu podsyłam tabliczkę oraz opis. Jakieś pomysły? 

 

 • ajotnet 36 pkt

  Ktoś przy zakupie nie poczytał DTR-ki ? Nie było czasu czy tak tanjjjoooo było że nie miało to sensu.

 • Piotr Bibik

  Temat dość trudny bo przy dużych prądach należy poradzić sobie zarówno z napięciem jak i częstotliwością.

  Przynajmniej dwa rozwiązana przychodzą mi do głowy:

  - zastosować 3-fazowy UPS on-line z czystą sinusoidą na wyjściu - wiem koszty i gabaryty - to tylko teoretyczne rozważanie. UPS mają stosunkowo dużą tolerancję odnośnie zasilania więc przy odpowiednio dobranym sprzęcie powinno dać radę.

  - słyszałem kiedyś o przemiennikach częstotliwości o dużych prądach, które na wyjściu dają przebieg sinusoidalny. Niestety nie pamiętam firmy ani mocy o jakich była mowa. Poszukiwanie takich przemienników wydaje mi się jedynym rozsądnym kierunkiem,

  ALE, jeżeli do SIREG dołożymy jakiś element np. przemiennik to tworzymy nowe, własne urządzenie i może okazać się, że będzie konieczność uzupełniania dokumentacji, badań i certyfikatów na lokalny rynek warto sprawdzić ten wątek trochę informacji tu:

  https://www.tuv.com/poland/pl/zezwolenia-na-obr%C3%B3t-towarami-na-terenie-ameryki-p%C3%B3%C5%82nocnej.html 

  Aby wiedzieć więcej, trzeba by znać wewnętrzną budowę SIREG, wiedzieć co jest zasilane. Czy musi być sinusoida czy wystarczy PWM? Bez dokładnej znajomości zasilanych wewnątrz SIREG odbiorników nic dokładnie nie da się ustalić.

 • EleMan 3 pkt

  Zapytaj w firmie Breve. 

 • Wojciech Sałek 0 pkt

  Przesyłam kolejne zdjęcie, jest jakiś błąd i można tylko dodać jedno zdjęcie.