Przeczytano 831 razy

Zegar czasowy z funkcją tygodniową i roczną jednocześnie

Cześć! Potrzebuję zegara do sterowania napędem bramy w zakładzie pracy, ale tak że napęd otworzy się o określonej godzinie automatycznie i o określonej godzinie automatycznie się zamknie. Dodatkowo w dni świąteczne brama ma być zamknięta. Napęd zmieści MAX jedno urządzenie (nie chcę tam montować dodatkowych skrzynek). Czy jest taki zegar który jest połączeniem tygodniowego i rocznego? Co jest sprawdzone?

Odpowiedzi (9)

 • Ostatnio zakupiliśmy nowe zegary do sterowania wentylacją. Ma ona załączyć się w zakładzie pracy przed przyjsciem pracowników i działać chwile po zakończeniu pracy. Zegar jest również zaprogramowany tak żeby wentylacja nie działała w soboty i niedziele. Jeżeli chodzi o niezawodność to jeszcze nie jest to sprawdzone bo działa dopiero od jakiś dwóch miesięcy.

  https://allegro.pl/oferta/f-f-programator-zegar-czasowy-z-nfc-pcz-521-3-7073337358

 • Zegar czasowy ustawiany jest wygodnie poprzez WiFi, co oznacza że programator ZCM-42 generuje własną sieć do której się dołączamy chcąc go skonfigurować. Nie potrzebujemy dostępu do internetu i brama nie musi być w zasięgu internetu. Urządzenie przewidziane jest do pracy przy temp. -10 stopni, a zatem trzeba przemyśleć miejsce instalacji...

 • Pod warunkiem że brama jest w zasięgu WiFi nie mamy info jaki to obszar i jak dalego do fabryki...

  Ale jak jest coś takiego trzeba korzystać... Choć jeszcze jest jeden feler czy wytrzyma zmiany temperatur i roszenie się przy gruncie. to jednak na szynę ...

 • Zegar ZCM-42 rozwiązuje problem, ponieważ:

  - pozwala na zapisywanie i wczytywanie z pliku ustawień tak jak rozwiązania z NFC, ale lepiej bo nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z urzązeniem (łączność bezprzewodowa WiFi). Ułatwia to konfigurację :) 

  - pozwala na ustawienie zegara tygodniowego + dodatkowo można dodać wybrane daty (np. święta)

  - pozwala na wybór trybu pracy przekaźnika: ON/OFF, czasowy przełączenie

  Tak więc ZCM-42 powinien rozwiązać problemy sterowania napędem .

 • Właśnie - to o czym kolega @ajotnet mówił jest ważne: trzeba będzie generować krótkie impulsy sterujące. Nie może to też być programator tygodniowy, ponieważ ważne są ruchome święta do wprowadzenia....

 • Poszukaj zegara z systemem NFC. Będzie można sterować z telefonu i zassać wklepane dane na spokojnie i je korygować. Poszukaj z F&F z symbolem ... . 3 ( . 3, a trzy po kropce to NFC ) Astronomiczny jest zbędny bo nie ma to znaczenie dla niego czy jasno czy ciemno jest na dworze jak brama ma się otworzyć o zadanej godzinie i się zamknąć też o zadanej. Co ma wschód i zachód słońca do tego ? Tak jak ruchome święta w kalendarzu pamięć musiała by być i ilość cykli (ZAŁ-WYŁ nieskończoności) Zegar tego nie wie... że 11 listopada jest w środę i to wolne.

  Nie zapomnij że może być problem jeszcze jak ktoś będzie musiał tą bramę jeszcze aktywować w innych godzinach niż zadane, transport wewnętrzny, dostawa TIR-a, karetka, straż czy pogotowie.

  Innym problemem jest że brama ma styki (przycisk impulsowy) podajesz mu tylko sygnał OTWÓRZ-ZAMKNIJ-STAŃ-OTWIERA w pozycję otwarta brama. Zegar zewrze Ci styk i tak pozostaje chyba że zegar szkolny na kilka sekund lub minut. 

  Przekaźnik programowalny czasowy z sekundowymi impulsami ZAŁ-WYŁ 3s... a do tego jeszcze zegar musiał by mieć lub brniemy już w inteligentne klimaty KNX i innych systemów juz nie tanich.

 • Proponuje zegar astronomiczny lub cyfrowy programator w tym wypadku jednokanalowy.

  Jest bardzo dużo producentów oraz modeli. Polecam urządzenia firmy zamel, ponieważ mają zewnętrzną kość pamięci i w każdej chwili można wgrać zaprogramowane ustawienia 

  https://www.tim.pl/programator-czasowy-cyfrowy-jednokanalowy-16a-230v-ac-tygodniowo-roczny-zcm-22-ex

 • Cześć! Proponuję Ci zastosować programator czasowy, który jest połączeniem programatora tygodniowego, rocznego oraz astronomicznego. Ustawiany jest poprzez WiFi i  posiada dodatkową funkcję ręcznego sterowania poprzez wejścia impulsowe. Mowa o Programatorze ZCM-42: 

  http://zamel.pl/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/programatory-czasowe/zcm-42