7 odpowiedzi

Sprawdź

Zasilacz komputerowy modularny czy niemodularny?

Moderator Bogdan dodane:

Składam komputer stacjonarny i zastanawiam się czy wybrać zasilacz modularny czy niemodularny. Jakie są różnice między nimi?

 • EL-ROJ

  Cześć! Jeżeli chcesz zachować ciekawy design urządzenia warto zainwestować w zasilacz modularny. Ja jednak nad piękno urządzenia przekładałbym jego funkcjonalność i wybrałbym zasilacz z zapasem mocy (podkręcanie procka + karty graficznej + większa żywotność nieprzeciążanej przetwornicy). Warto także inwestować w sprawdzone marki i unikać wynalazków z aliexpress. Zadbałbym także o właściwe odprowadzenie ciepła z całego wnętrza komputera i dorzucił do lepszego chłodzenia w zamian za skromniejszy design :) 

 • Br3xPL 32 pkt

  Na rynku mamy 3 rodzaje zasilaczy komputerowych:

  Jednym, który nie został omówiony jest:

  Zasilacz półmodularny posiada  okablowanie, którego nie odłączymy w całości, ale producent przewiduje, że najprawdopodobniej będziemy musieli ich użyć. A resztę przewodów, możemy wypiąć i schować do kartona.

  Podsumowując, jeżeli chcemy nowocześnie i ładnie dobrze jest dopłacić i wziąć zasilacz modułowy, w razie wymiany, kupujemy tylko sam zasilacz i nie wypinamy kabli z płyty. Bądź też można wybrać krótsze/dłuższe kable i dobrać je do naszych preferencji kolorystycznych. 

 • Boguś 3 pkt

  Modularny: Pozwala on na podłączenie odpowiedniej ilości kabli, co pozwala na porządek w obudowie, a coraz częściej obudowy naszych komputerów są głównym elementem, na które zawiesimy oko - ciekawe kształty i wiele trybów świecenia. Są zazwyczaj większe niż zasilacze niżej no i minimalnie droższe.

  Niemodularny: Są to tańsze zasilacze, w których żadnego kabla nie wypniemy i będziemy musieli je jakoś ukryć, jeżeli chcemy zachować jakiś ładny wygląd.

 • Watu 1 pkt

  Cześć,

  Zasilacz modularny to taki z którego można wypiąć niepotrzebne okablowanie, wiadomo jest to droższa opcja ale bardziej estetyczna i z możliwościami rozbudowy komputera na mocniejszy. Kiedy częściej komputer rozkręcasz i majstrujesz przy nim niż  z niego korzystasz (łatwiej ułożyć w nim okablowanie) :-)

  Jeżeli interesuje Cię tylko złożenie komputera w podstawowej wersji to pozostaje zasilacz niemodularny (chaos)