7 odpowiedzi

Sprawdź

Jaka moze byc przyczyna ze czasami softstart marki siemens 3rw40 56 2 bb 44 wyrzuca termik i trzeba go zresetowac tak jak by mial zaciezko do ruszenia a startuje na pusto dodam ze silnik jest nowy o mocy 55 kw 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Najprawdopodobniej (tak jak przedmówcy wspomnieli) przyczyna leży po stronie konfiguracji.

  Aby pomóc dobrać nastawy, potrzebne będą parametry silnika - prąd, prędkość oraz rodzaj aplikacji oraz zdjęcie aktualnych nastaw do weryfikacji.

  Trzeba pamiętać, że funkcja przekaźnika przeciążeniowego zintegrowana w układzie łagodnego rozruchu działa analogicznie do standardowego przekaźnika przeciążeniowego - więc np. przy kilku rozruchach pod rząd może zadziałać.

  3RW4056-2BB44 jest to urządzenie na 90 kW (162 A), minimalna wartość dla zabezpieczenia przeciążeniowego to 87 A (jest to poniżej tych 55 kW).

  Co więcej, napisał Pan, że silnik jest nowy. Nowe silniki (IE3) będą miały inne prądy w stosunku do starszych silników. Może się tak zdarzyć, że przy wymianie silnika wymagana będzie korekta nastaw.

  Poniżej podaje też link do instrukcji:

  https://publikacje.siemens-info.com/webreader/00041-001551-instrukcja-obslugi-softstart-3rw30-3rw40/

 • Możliwe że źle są skonfigurowane nastawy. Wrzuć zdjęcie nastaw i parametrów silnika.

 • boss 182 pkt

  NIe znam tego soft-startu, ale myślę, że jest nieprawidłowo skonfigurowany. 
  Wrzuć schemat podłączenia, zdjęcie tabliczki znamionowej silnika i parametry jakie są poustawiane na softstarcie. To coś poradzimy.