Witam wszystkich serdecznie,jest to moj pierwszy wpis,a właściwie zapytanie, mam kilka szlifierek kątowych,i chciałbym je wykożystać do napędu szlifierek stacjonarnych na sciernice 200-250mm. Mój problem,to gwałtowny rozruch takiej szlifierki,mogło by zrywać pasek ,czy jest jakiś sposób,żeby rozruch takiej szlifierki trwał jakieś 3 -4 sekundy?
Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@boss:Też mi się wydaję, że może być problem z wytrzymałością łożysk. https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/mechanika-porady/lozyska-toczne-uszkodzenia/. @tranzystorek jeśli nie chcesz dokupować układu sterującego rozruchem, możesz wymienić łożyska na takie, które będą odpowiednie do obciążenia poprzecznego.
-
@boss:witam, tylko ja napisałem,że chcę szlifierke,taką do naostrzenia noża itp. a nie przecinarkę
-
@tranzystorek:
D0 ostrzenia noża? to są raczej grube i ciężkie ściernice, jakieś 2-4 cm grubości.
Jaka prędkość maksymalną ma taka ściernica? 1000 obr/min ? Pewnie nie więcej. Do tego to raczej potrzebujesz wolnoobrotowego silnika a nie szlifierki. Zbyt duża prędkość, to niebezpieczeństwo rozerwania tarczy.
-
-
W szlifierkach kątowych stosowane są silniki komutatorowe których obrotami można sterować za pomocą specjalnych układów regulacji fazowej. Zerknij na poniższe opracowanie:
https://serwis.avt.pl/manuals/AVT3113.pdf -
Są również szlifierki kątowe z tzw miękki startem ( ale to te z wyższej półki) lub szlifierki z regulacją obrotów. Najtańsza propozycja z regulacją prędkości obrotowej to Parkside z Lidla ( ostatnio w promocji była za 119 zł)
Czytaj także:
Wolny kabelek
Mam pytanie, i wiem że jest głupie. Ale zadam, co mi tam :) Cześć
Czy elektryk ma swój wolny czas i co w nim robi ?
Czy jakieś hobbystyczne ma zajęcia czy wiecznie myśli o PRĄDZIE i N
Powerbank do rozruchu samochodu
Macie jakieś doświadczenia z powerbankami do rozruchu samochodu? Dz
Jakich błędów unikać dobierając sterowanie do silnika?
Jaki stycznik dobrać do silnika? A jaki do ogrzewania? Pomożemy Ci
Hamowanie silników elektrycznych
Rozruch, praca, hamowanie, to najważniejsze etapy pracy silnika. Do
Podstawowe pojęcia w maszynach elektrycznych
Aby w pełni zrozumieć, jak działają maszyny elektryczne, musimy zna
A jesteś pewien, że twoja szlifierka wytrzyma to mechanicznie ? Jej konstrukcja nie jest przewidziana do takiego obciążenia. I mam tu na myśli dużą tarczę, ale także obciążenie poprzeczne łożysk na wałku napędowym związane z napinaniem pasków napędowych o których wspominasz.
Warto się w to bawić, jak za chwilę szlifierka mechanicznie się rozleci?
Jeżeli chcesz szlifierkami na tarczki 115 lub 125 napędzać tarczę 250 za pomocą paska, to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeżeli planujesz ciąć dużo grubego, twardego materiału.