Potrzebuję włączników czasowych do poniższych urządzeń:
-bojler na ciepłą wodę (napięcie znamionowe 230V, moc grzałki 2000W)
- nagrzewnica HALNY 7,5 (napięcie znamionowe 3/N/PE 400 V~, moc grzałki 7500W)
- nagrzewnica HALNY 15 (napięcie znamionowe 3/N/PE 400 V~, moc grzałki 15000W)
Oraz nagrzewnica halny 15kW (fajnie gdyby była jeszcze stara wersja)
Odpowiedzi (16)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Piotr Bibik: Jak bym mógł to miałbyś ode mnie 15pkt
-
@artel electric: :) Dziękuję
-
@Piotr Bibik: Ale nazwa nagrzewnicy "HALNY" rozbawiła mnie do łez ')
-
-
-
Może @Schneider Electric lub @Finder pomogą z wyborem:)
-
Do tego rodzaju automatyki poszukałbym czegoś w ofercie @Zamel. Pomożecie? 😀
-
Tak bym się nie spieszył z tymi czasówkami, może najpierw styczniki, "EMY" sterowane zegarami ??? Temat dość oględny. Zapraszam @Piotr Bibik @Tomasz Brzostowski do wypowiedzi :)
-
Acha no i @boss zapomniałem o Tobie Kolego, ale chyba wybaczysz :(
Ale mi głupio mi się zrobiło :((((
-
@artel electric: ;))
Zdecydowanie poprzez styczniki. Najmniejszy teoretycznie można bez - tylk orzez przekaźnik, ale ja bym tego nie polecał. Po co potem przerabiać, naprawiać.
-
-
@artel electric: :) już patrzę na temat.
-
Jeżeli bierzemy pod uwagę produkty, o które pyta użytkownik to zaproponowaliśmy zegary sterujące, ponieważ jest to w tym przypadku element sterujący, a nie wykonawczy. Nagrzewnice z zapytania posiadają zewnętrzny termostat, który ma na celu załączenie nagrzewnicy przy wymaganej temperaturze, które można zamienić na inny element sterujący. Klient zapytał o programatory czasowe, dlatego takie zostały zaproponowane. Programator czasowy w takim rozwiązaniu nie jest element załączającym grzałki, ponieważ analizując schemat techniczny nagrzewnic można zauważyć, że element za to odpowiedzialnym są styczniki, które zainstalował producent. Więc programator czasowy/przekaźnik załącza/daje sygnał jedynie na cewkę stycznika, który jest w nagrzewnicy. Natomiast obciążenie cewki stycznika jest tak niewielkie, że wyjście przekaźnikowe takiego programatora czasowego będzie służyło bardzo długo.
Rotacje fazy w przypadku załączania wyłączenie grzałek nie powoduję nic złego, wypadnięcie fazy jest gorszym przypadkiem i producent nie zabezpieczył urządzenia przed taką sytuacją, ponieważ istnieję tylko "zabezpieczenie przecigrzegrzaniowe"
Przekaźniki kontroli fazy są bardzo często używane przez producentów agregatów prądotwórczych, kompresorów, pomp ciepła i są wbudowane w urządzenia.
Odnośnie elementu załączającego czyli grzałek to w tym przypadku ewentualny dobór odpowiedni elementu nie jest trudny, ponieważ mamy do czynienia z kategorią obciążenia AC1 czyli obciążeniem rezystancyjnym. I bardzo często wśród producentów elementów grzewczych nie stosuję się styczników mocy czy nawet styczników modułowych, ponieważ nie ma takiej konieczności. Jednym z najczęściej stosowanym komponentem do załączenia grzałek jest przekaźnik serii 66, którego prąd znamionowy wynosi 30A lub 50A krótkotrwale przy obciążeniu rezystancyjnym co daję nam 7500 VA moc łączeniowej przy kategorii obciążenia AC1. Jeżeli w kategorii AC1 cos fi jest równy lub blisko 1 to można jasno stwierdzić, że na jeden styk tego przekaźnika może załączać grzałkę o mocy 7500 W. Dodatkowo taki element można zainstalować na panel lub na szynę TH, a jego trwałość łączeniowa jest 3x większa od stycznika modułowego.
Dlaczego o tym mówimy, ponieważ często można się spotkać z mylną opinią, że przekaźnik nie jest w stanie załączyć dużych obciążeń, natomiast w aplikacji opisanej powyżej przekaźnik jest dużo lepszym rozwiązaniem od stycznika modułowego 25A i bardzo prawdopodobne, że jeżeli użytkownicy forum używają pomp ciepła do ogrzewania swoich domów, to w środku znajduję się przekaźnik serii 66.
Karta katalogowa przekaźnik serii 66
Zespół Finder Polska
-
@Finder:Świetnie nam to wytłumaczyłeś :) , więcej takich odpowiedzi życzmy sobie, aczkolwiek mógłbym podyskutować:))
-
@Finder: może źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o planowana rotacje fazy (włączanie / wyłączanie), miałem na myśli zanik fazy od strony zasilania. Chodzi o przypadek w którym np. energetyka wyłączy jedna fazę, właśnie tę, do której podłączony jest silnik wentylatora.
-
-
-
Cześć,
Wszystkie zależy czego potrzebujesz:
1. https://www.tim.pl/zegar-cyfrowy-tygodniowydobowy-cyfrowy-nfc-1p-230vac-12-51-8-230-0000 - możliwość zaprogramowania każdego dnia tygodnia w taki sam sposób. Aplikacja dostępna na IOS i Android
2. https://www.tim.pl/zegar-cyfrowy-tygodniowy-nfc-1p-16a-230v-acdc-12-61-8-230-0000 - Możliwość zaprogramowania każdego dnia indywidualnie lub wszystkich dni w taki sam sposób. Ustawienie funkcji impulsów lub przerwy wakacyjnej.
3. https://www.tim.pl/zegar-cyfrowy-tygodniowy-nfc-2p-16a-230v-acdc-12-62-8-230-0000 - to samo co powyżej, lecz urządzenie wyposażone jest w dwa niezależne wyjścia, która można zaprogramować w różny sposób.
Prosimy o informacje czy właśnie takie urządzania miałeś na myśli czy szukamy czegoś innego.
Finder Polska.
-
Do sterowania czasowego polecam zegar programowalny tygodniowy (sterowanie w określonych godzinach i dniach w cyklu dziennym lub tygodniowym),:
PCZ-521.3: 1 obwód / https://www.tim.pl/zegar-sterujacy-cyfrowy-16a-tygodniowy-jednokanalowy-nfc-24-264v-acdc-pcz-521
PCZ-522.3: 2 niezależne obwody / https://www.tim.pl/zegar-sterujacy-cyfrowy-16a-tygodniowy-dwukanalowy-pcz-522-3
Programowanie manualne lub z telefonu (system Android) z wykorzystaniem NFC.
Zegary będą sterować urządzeniami wykonawczymi - stycznikami.
Styczniki:
ST25-20 230V (AC1/4kW) -bojler na ciepłą wodę (napięcie znamionowe 230V, moc grzałki 2000W) / https://www.tim.pl/stycznik-modulowy-25a-2z-230v-ac-st25-20
ST25-40 230V (AC1/9kW) - nagrzewnica HALNY 7,5 (napięcie znamionowe 3/N/PE 400 V~, moc grzałki 7500W) / https://www.tim.pl/stycznik-modulowy-25a-4z-0r-230v-ac-st25-40
ST40-40 230V (AC1/16kW)- nagrzewnica HALNY 15 (napięcie znamionowe 3/N/PE 400 V~, moc grzałki 15000W) / https://www.tim.pl/stycznik-modulowy-40a-4z-0r-230v-ac-st40-40
LUB ST63-40 230V (AC1/24kW) https://www.tim.pl/stycznik-modulowy-63a-4z-0r-230v-ac-st63-40
ST40-40 230V (AC1/16kW) lub ST63-40 230V (AC1/24kW) - Oraz nagrzewnica halny 15kW (fajnie gdyby była jeszcze stara wersja) / linki powyżej
-
W ofercie posiadamy łączniki czasowe automatyczne załączające i wyłączające odbiorniki według programu wprowadzonego przez użytkownika przy użyciu 4 przycisków i wyświetlacza.
W zależności od wymagań łącznika posiadamy szeroką gamę rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: https://www.se.com/pl/pl/product-range/62198-acti9-ih-ihp-ita/12366613689-ihp/?parent-subcategory-id
Czytaj także:
Jaka nagrzewnica olejowa?
Hej! Mam pytanie. Jakiej używacie nagrzewnicy na budowie w zimę? I
przekaźnik czasowy
Dzień dobry, Proszę pomoc w doborze przekaźnika czasowyego o n
Wentylatory/nagrzewnice do procesu technologicznego
Poszukuję dla klienta wentylatorów/nagrzewnic do procesu technologi
Sterowanie oświetleniem w domu
Nowoczesny dom w znacznym stopniu różni się od tych z poprzedniego
Zadbaj o detale – wybieramy włączniki światła
Choć nie zajmują dużo miejsca, będziesz zaskoczony jak ważną rolę o
Jak podłączyć włącznik światła?
Samodzielne podłączenie włącznika światła może być satysfakcjonując
Wyłączniki czasowe w swojej konstrukcji najczęściej mają element wykonawczy zrobiony na przekaźniku i jak słusznie zauważył @artel electric warto się na chwilę przy tym zagadnieniu zatrzymać. Zamiast pisać laboraty, odeślę do artykułu:
Przekaźnik czy stycznik - na co zwrócić uwagę? Poruszamy najważniejsze zagadnienia.
W przypadku wymienionych nagrzewnic mamy do czynienia głównie z obciążeniem rezystancyjnym, ale jest tam również silnik, który odpowiada za prawidłowe chłodzenie grzałek a ponieważ silnik jest jednofazowy w związku z tym w przypadku zaniku jednej fazy (zasilającej silnik) w nagrzewnicy mogą z pełna mocą grzać pozostałe grzałki co nie jest w pełni bezpieczne i może doprowadzić do uszkodzenia nagrzewnicy. W związku z tym sugeruję zastanowić się nad użyciem czujnika zaniku faz. Zagadnienie to częściowo jest opisane w poniższym artykule (częściowo ponieważ w tym wypadku czujnik asymetrii faz będzie przeszkadzał i należy wybrać tylko czujnik zaniku faz.
Czujniki kolejności faz i czujniki asymetrii napięcia w obwodach trójfazowych
Wybór takich czujników jest spory - można przejrzeć poniższą listę:
https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?p=1&q=czujnik%20zaniku%20faz%20-asymetrii%20-asymetri%20
P.S.
W tym temacie może również trochę przybliżyć zagadnienie poniższy artykuł:
Jakich błędów unikać dobierając sterowanie do silnika?