Przeczytano 719 razy

Samowystarczalny energetycznie blok

Podobno nadchodzi ciężka zima. 
Dziś wpadł mi w oko dość ciekawy artykuł odnośnie samowystarczalnego energetycznie bloku.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/szczytno-lokatorzy-tego-bloku-sami-produkuja-sobie-prad/lkcsqv3?fbcli
 

co myslicie o takim pomysle? Ma to szansę na wieksza popularnosc? Czy w tym kierunku bedziemy isc w kolejnych latach?

Odpowiedzi (2)

  • Zdecydowanie pod warunkiem że sceptyków będzie mniej... Widziałem ten program w TV, wygląda to nieźle i musi się wreszcie zmienić mentalność ( na zebraniach wspólnoty - a po co mnie to, a na co mnie to, a to drrrrooooogiiiiiiiiieeeeeeee Panie ! Po co nam to ! niejednokrotnie ręce opadają ) że remont to rozwój, a nie tylko "NAJNIŻSZA CENA NA PRZETARGU". Podane też były wkłady własne i pożyczki dopłaty państwowe. Nie wiem czy to była wspólnota (raczej) czy spółdzielnia bo z nimi to już człowiek na przegranej jest pozycji bo elektorat SPÓŁDZIELNI 65+ to potrzebuje kwiatki, bratki i ławkę dla sąsiadki stojak na rowerek i pochwyty z drewna bo PCV niemodne nie jakieś tam kosmiczne technologie za miliony ! 

    Stawianie anten na blokach też jest zmorą, a na co to, a po co to, to szkodliwe, niezdrowe, aFeeee ! Ale jak byśmy dostali abonamenty i telefony bez limitu to może byśmy się nawet mogli skusić. W moim obejściu niedaleko na wieżowcu mają od kilkunastu grubych lat antenę GSM porobili sobie remonty klatek, piwnic, elewacji a teraz przejadają pieniądze bo nie maja na co wydawać.

    • Pysiak 1045 pkt

      @ajotnet: Tak samo jak poprzednik uważam, że jest to naprawdę dobry pomysł, aby zmodernizować systemy ogrzewania i elektryczności w Polsce, jest to aktualnie najbardziej bezpieczny i niezawodny sposób zabezpieczenia się przed Trudną zimą, warto w taki system inwestować, jednak mentalność osób i brak wiedzy doprowadza do takich sytuacji jak wymienione były w artykule.